Контррозвідка СБУ блокувала спроби вербування спецслужбою РФ високопосадовця ВМС України (ВІДЕО)

uatv
31.03.2020
Скрін із відео

Військова контррозвідка Служби безпеки України викрила та блокувала спроби вербування представниками ФСБ Росії українських військових моряків.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт СБУ.

Так, оперативники спецслужби виявили і задокументовали факти, що високопосадовець ВМС підтримує постійні контакти з чинними кадровими співробітниками ФСБ РФ.

“Серед них, зокрема, зрадники, колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, які у 2014 році під час окупації АР Крим перейшли на бік ворога. У березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗСУ в Севастополі. Офіцер відмовився від цієї “пропозиції”. Після виходу на материкову Україну він був призначений на посаду заступника командувача ВМС ЗСУ. Наразі він обіймає іншу посаду в ВМС”, – повідомляють у відомстві.

За даними СБУ, військовослужбовець має доступ до секретної інформації особливо-важливого характеру у сфері оборони, але навіть усвідомлюючи, що перебуває у вербувальному вивченні російської спецслужби, продовжував підтримувати контакти з Гапоненком, Зимою та Пилипченком.

Представники ФСБ РФ дізнавались у високопосадовця інформацію про морально-психологічний стан українських військових моряків, рівень їхнього фінансового і матеріального забезпечення, а також стосовно конкретних посадових осіб командування ВМС ЗСУ.

“У результаті вжитих військовою контррозвідкою СБУ заходів не допущено вчинення високопосадовцем ВМС ЗСУ особливо тяжкого злочину та попереджено потенційні негативні наслідки для національної безпеки. Ухвалюється рішення щодо скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці та звільнення з військової служби”, – додали в СБУ.

Раніше контррозвідка СБУ затримала агента спецслужб РФ під час незаконної передачі секретної інформації.

Джерело UATV
дата 31.03.2020
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV