Конгрес США розгляне резолюцію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, Грузії та Молдови

Конгресмени у документі закликають РФ покласти край військовій підтримці незаконних збройних формувань у трьох державах

uatv
24.06.2018

Фото Укрінформ-UATV

Група американських конгресменів внесла на розгляд Палати представників Конгресу проект резолюції на підтримку політичного суверенітету і територіальної цілісності України, Грузії і Молдови.

“Група конгресменів від Республіканської та Демократичної партій представили в Конгресі США проект резолюції, який підтверджує підтримку Сполученими Штатами Америки політичного суверенітету і територіальної цілісності України, Грузії і Молдови”, – повідомила прес-служба Посольства України в США на сторінці в Facebook.

Як додали в українському дипломатичному представництві, документ має шість сторінок тексту.

У ньому, зокрема, зазначається, що Сполучені Штати продовжать підтримувати зусилля трьох держав, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, встановлення політичної незалежності та інтеграції в європейське співтовариство.

Також конгресмени закликають Росію негайно покласти край військовій підтримці незаконних збройних формувань, які діють на суверенних територіях України, Грузії і Молдови, і припинити насильницьку і незаконну спробу окупувати Крим.

Автори резолюції також вітають поглиблення співпраці між трьома державами, спрямоване на зміцнення власних можливостей у протидії дестабілізуючим зусиллям Росії, в тому числі в сферах безпеки і оборони.

Раніше, 22 червня, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію “Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил із території Республіки Молдова”. За ухвалення резолюції проголосували 64 країни, проти – 15, утрималися 83 делегації.

Нагадаємо, ще в 1992 році регіон Придністров’я односторонньо проголосив “незалежність” від решти Молдови. Самопроголошеної “незалежності” Придністров’я не визнав ніхто в світі, хоча регіон економічної політики підтримує Росія.

У Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію на підтримку політичного суверенітету і територіальної…

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Субота, 23 червня 2018 р.

Джерело UATV
дата 24.06.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV