Конфлікт у Нагірному Карабаху: РФ направила в регіон майже 2 тис. миротворців (ВІДЕО)

Фото AP

Бойові дії в окупованому Вірменією Нагірному Карабаху, які повинні були припинитися вночі за згодою Баку, Єревану і Москви, ще тривають. Про це повідомив прем’єрміністр Вірменії Нікол Пашинян. Він зазначив, що на необхідності перемир’я наполягла вірменська армія.

Угода про повне припинення військових дій в окупованому Вірменією Нагірному Карабаху набрала чинності рівно опівночі 10 листопада. Президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав день історичним, а досягнуту домовленість “капітуляцією Вірменії”.

“Я дуже радий, що сьогодні ставиться крапка у справі врегулювання багаторічного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Ставиться кінець окупації азербайджанських земель. Шляхом узгодження важливих позицій, яке зайняло не одну годину і в загальному не один день, ми вийшли на те врегулювання, яке, я вважаю, відповідає інтересам народів і Азербайджану, і Вірменії”, – зазначив президент Азербайджану.

Офіційні Баку і Єреван за посередництва Москви домовилися про повне припинення вогню, виведення вірменських збройних сил, про обмін утримуваними особами, а також тілами загиблих. Вірменія поверне Азербайджану частину окупованих територій – Агдам, Лачін і Кельбаджар. Одна з умов домовленості – введення російського миротворчого контингенту. Росія вже направила в регіон майже 2 тисячі своїх представників. Вони залишаться там мінімум на 5 років. У складі миротворчих сил будуть і турецькі військові. Про статус невизнаного Нагірного Карабаху в документі не йдеться.

Прем’єрміністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що у нього не було іншого виходу, крім як підписати угоду.

“Рішення прийнято в результаті аналізу військової обстановки і оцінки людей, добре знайомих із військовою ситуацією. А також виходячи з переконання, що це найкраще можливе рішення в ситуації, що склалася”, – сказав прем’єрміністр Вірменії.

Після підписання угоди в Баку не стали чекати ранку – вийшли святкувати посеред ночі. Хоча в країні діє комендантська година через пандемію коронавірусу, поліція навіть не намагалася перешкодити людям.

А у Вірменії почалися заворушення. У Єревані протестувальники увірвалися в будівлю уряду, били вікна і трощили меблі. З кабінету Нікола Пашиняна зірвали табличку з його ім’ям – активісти вимагають відставки прем’єра. Також обікрали його резиденцію. На думку демонстрантів, глава уряду не мав права приймати такі рішення без обговорення з громадськістю. Учасники масових заворушень побили спікера парламенту Вірменії Арарату Мірзояна, його госпіталізували. Опозиція Вірменії хоче скликати парламент для виходу з угоди.

Читайте також: У Вірменії збили російський військовий вертоліт

Прямий ефір