Конфлікт із Пакистаном: Індія привела армію у повну бойову готовність

uatv
27.02.2019
Фото Тwitter زلمی افغان

Індія й Пакистан перебувають на межі війни через конфлікт у Кашмірі.

Про це повідомляє “День” з посиланням на The Times of India.

“Армія і прикордонні війська (Індії) перебувають у стані повної бойової готовності на кордоні після того, як сусідня країна (Пакистан, – ред.) порушила повітряний простір, а також після нічного обстрілу пакистанськими військовими лінії контролю, які велися по районах із цивільним населенням”,  в повідомленні.

Зазначимо, що індійські ВПС нанесли авіаудар по бойовиках у Пакистані. Причиною цих дій став напад смертника 14 лютого, в результаті якого загинули 44 людини.

Внаслідок авіаудару, за даними індійської влади, було знищено багато бойовиків, включно з їхніми ватажками. Делі наголошує, що мирні мешканці від дій ВПС не постраждали.

Ісламабад розцінив такі дії як вторгнення на свою територію. Сьогодні ВПС Пакистану збили два військових літаки Індії у відповідь на авіаудари.

За повідомленням AP, один індійський літак впав на місцевості Кашміру, підконтрольній Пакистану. Другий – в індійському районі Гімалайського регіону.

Пакистан захопив двох індійських льотчиків, котрі вижили після збиття літака. Влада Індії заявила, що знає про місцезнаходження всіх своїх військових льотчиків.

У свою чергу Індія збила пакистанський винищувач F-16, який порушив повітряний простір Індії.

Фото АР

Кашмір – спірна територія, на яку претендують Індія і Пакистан. Кашмірський конфлікт між країнами триває з 1947 року. Авіаудар по Пакистану став першим нападом за 48 років – з часу останньої війни між країнами у 1971 році.

Відзначимо, що Індія та Пакистан є ядерними державами й загострення конфлікту між ними несе загрозу світовій безпеці.

Раніше уряди Індії і Пакистану закрили небо для міжнародних польотів.

Джерело "День"
дата 27.02.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV