Комітет асоціації Україна-ЄС у торговому складі засідатиме 19 листопада

uatv
15.10.2019
Фото з сайта eurointegration.com.ua

На засіданні Комітету асоціації Україна-ЄС у торговому складі, яке відбудеться 19 листопада, обговорять конкретну дату приїзду оцінної місії з ЄС до Києва.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка, інформує UATV.

“На найближчому засіданні Комітету асоціації у торговому складі (19 листопада) ми зможемо говорити про практичне впровадження українських законів та про конкретну дату оцінної місії з ЄС. А це означає, що Україна та ЄС мають інтерес перейти нарешті до практичної роботи над укладенням угоди (АСАА із ЄС, – ред.)”, – написав Тарас Качка.

Для України угода АСАА з ЄС, яку ще називають “промисловим безвізом”, потрібна для розвитку промислового і технологічного виробництва. Також для виробників із ЄС та України документ допоможе спростити обов’язкові процедури оцінки відповідності, які зараз, через відсутність угоди, вони повинні проходити двічі.

“Головною передумовою укладення цієї угоди є повне приведення українського законодавства у відповідність до вимог ЄС”, – зазначив заступник міністра.

Також він нагадав, що у поточному році парламент схвалив, а президент Володимир Зеленський підписав два закони: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання” №2740-VIII, та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про стандартизацію” №124-IX. За його словами, залишилося прийняти лише один законопроєкт – №2172, який стосується положень законодавства про ринковий нагляд.

“Цього тижня комітет із питань економічного розвитку його рекомендуватиме до схвалення у першому читанні. А отже, є перспективи його схвалення у найближчі тижні”, – додав Тарас Качка.

Нагадаємо, Україна та Туреччина можуть збільшити обсяги торгівлі до 10 млрд доларів на рік.

Джерело UATV
дата 15.10.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×