Команда INVICTUS: Майя Москвич – єдина дівчина у збірній Нескорених (ВІДЕО)

UATV розповідає про воїнів, які поїдуть на міжнародні змагання Invictus Games у Сідней

uatv
16.10.2018

Скрін із відео

Громадський діяч, боєць, спортсменка, бізнесвумен. Це все про учасницю збірної України на Invictus Games Майю Москвич. Єдина дівчина в команді представить Україну в стрільбі з лука.

Майя Москвич, 29 років. Брала участь у бойових діях на Донбасі в складі різних підрозділів. За час служби 2014-2016 років отримала травму спини. “Я не знала, чи вийде у мене, тому що стрільба з лука вимагає концентрації, спокою, розслабленості, рівноваги, а на той момент всього цього у мене не було”, – каже українка.

Майя згадує себе півроку тому, коли вперше взяла в руки лук. Тоді вона ще не звикла до мирного життя після окопів і взводно-опорних пунктів. “Три роки жити практично в ізоляції – втрачається зв’язок із суспільством. Коли приїжджала до Києва, з багатьма людьми було некомфортно. Є якась невидима прірва, дистанція. І я не відчувала себе причетною до того, що тут відбувалося”, – згадує Майя .

Їй було 24, коли почалася війна. Після підготовки в національно-патріотичній організації дівчина легко влилася до лав добровольців. “Я себе подавала таким же бійцем, як і вони. Моя наполегливість, моя поведінка допомагали досягати результатів, і всі сприймали мене такою, якою я й була. Це велика честь – встати поряд із козаками, українською повстанською армією. Вони були нашими героями”, – говорить військовослужбовець.

Майю не лякали труднощі служби. Боротися зі страхами довелося, коли вона зважилася поїхати на відбір до команди Нескорених. “Я переборола себе. Публічно щось робити – для мене було найстрашнішим. Брати участь у змаганнях це взагалі не моє”, –- розповідає Майя. “Я воїн, але я дівчина. Я дуже хвилювалася, що мені буде некомфортно. Що це поверне мене за часів служби в АТО. Але дуже класно що в команді – мої однодумці. Я познайомилася в прекрасними людьми і в нас спільні цінності”, – каже дівчина.

Нагадаємо, що українська команда вирушає до Сіднея в ніч з 16 на 17 жовтня і буде боротися за першість у 6 дисциплінах.

Дивіться цикл сюжетів “Команда INVICTUS” на телеканалі UATV   в випусках новин на російській і англійській мовах.

Джерело UATV
дата 16.10.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV