Коломия: чим вабить тисячі туристів столиця Покуття (ВІДЕО)

Скрін UATV

Коломия, що на Прикарпатті – столиця Покутського краю. Міська ратуша, музей у вигляді найбільшої у світі писанки, будівля із сидячою статуєю Свободи, найбільший греко-католицький храм Західної України, унікальна колекція ікон, смачний віденський струдель – все це є тут, в чудовому західноукраїнському місті Коломия, яке завжди раде гостям.

Коломия сьогодні є важливим центром суспільного, культурного та освітнього життя Прикарпаття. Вона зберегла своєрідний архітектурний шарм європейського міста, збудованого на межі ХІХ-ХХ століття.

“Особливою є вулиця Івана Франка. Саме тут розташований римо-католицький костел. Ця пам’ятка архітектури має багату історію. У приміщенні був прекрасний орган, який до сьогоднішніх днів не зберігся. Храм був збудований у 1897 році” – розповідає краєзнавець Роман Деблюк.

У приміщенні гімназії Михайла Грушевського колись розташовувавс жіночий монастир сестер ордену урсулинок.

Красива і монументальна споруда монастиря була збудована у 1907 році. Колись до Коломиї сестри приїхали, щоб поширювати католицизм та навчати місцевих дівчат.

Також увагу привертає історична бруківка, якою викладена вулиця. Називається вона – “трилінка”. Це особлива дорожна плитка шестикутної форми, що складається з бетону та каменю. Вона запатентована у 1930-х роках інженером Владиславом Трилінським. До 1939 року нею встигли покрити десятки тисяч кілометрів доріг на Галичині, Волині та інших українських землях Другої Речі Посполитої.

Греко-католицький собор Преображення вважається одним з найбільших на Західній Україні. Висота центрального купола становить 52 м, а загальна площа 1,5га. У святині може поміститися одночасно понад три тисячі вірян. Розписували його художники Львівської академії мистецтв.

“Особливість храму полягає в його акустиці. Під час будівництва використовувалися спеціальні технології – у стінах залишали порожнини”, – говорить краєзнавець.

У нижньому храмі цього комплексу розташований унікальний музей сакрального мистецтва. Він завдячує своїй унікальній колекції покійному архиєрею Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколі Сімкайлу.

Завдяки співпраці з фахівцями та реставраторами значна частина колекції була збережена та показана на багатьох виставках. Понад 30 років єпископ збирав скарби української історії та духовного життя. На виставці представлено понад 100 творів сакрального мистецтва.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття носить ім’я мецената Йосафата Кобринського. Заснований у 1926 році і розміщується у центральній частині міста. Саме цей музей внесли до Королівської енциклопедії Великої Британії.

У музейному фондосховищі містяться 50 тис. речей, які не виставляють на експозиції. Ці предмети є надзвичайно цінними. Щорічно зали музею відвідують понад 350 тисяч туристів з понад 70 країн світу.

До міста можна дістатися автомобілем, автобусом чи потягом. Тут є готелі, гостьові садиби і хостели.

Більше випусків проекту телеканалу UATV Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір