Ківі та шоколад: як зміниться система харчування для військових (ВІДЕО)

uatv
26.11.2020
Скрін з відео

З наступного року українська армія повністю переходить на нову систему харчування військовослужбовців. Зараз вона вже працює в 70% військових частин, заявили в Міністерстві оборони.

Різноманітність їжі для українських солдат тепер не розкіш, а звичайна справа, адже після реформи до військових частин привозять понад чотири сотні видів продуктів.

“На сьогоднішній день вже можна побачити йогурти. Із фруктів можна побачити: банани, ківі, яблука, апельсини, мандарини. М’ясні страви стали більш різноманітні. Салатів також стало більше. За нормою харчування в день потрібно від трьох з половиною до шести тисяч кілокалорій”, – розповів заступник начальника тилу військової частини Збройних сил України Руслан Стаховський.

Реформується не тільки меню. Військові отримали нове обладнання для кухонь.

Раніше раціон українського бійця кожного дня повторювався. Тепер кухар може готувати нові страви щодня.

“Зараз все на вищому рівні, чудово. Перші місяці служби, то я застав цей період, коли не було вибору”, – розповідає один із солдатів.

Скільки та яких продуктів потрібно в тому чи іншому підрозділі – вирішують командири. Раніше такої можливості у них не було.

“Ми дали дозвіл військовим частинам, а саме командирам, які відповідають за харчування, замовляти той асортимент продуктів в межах ресурсів, на який здатна держава. За каталогом ми чітко знаємо, скільки коштує кожен продукт, який використовувався при харчуванні військовослужбовців”, – зазначає заступник начальника управління розвитку продовольчого забезпечення Збройних сил України Олександр Хмиз.

Так само годують солдатів і на лінії зіткнення на Донбасі. У Міноборони обіцяють, що з першого січня всі військові підрозділи в Україні перейдуть на нову систему харчування.

Джерело UATV
дата 26.11.2020
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×