Кількість затримок Росією українських суден у Керченській протоці збільшилася втричі

uatv
17.10.2019
Фото з сайта mtot.gov.ua

У серпні-вересні поточного року Росія стала частіше затримувати у Керченській протоці українські судна, які прямують до портів Маріуполя та Бердянська.

Про це повідомив голова спостережної ради “Майдану закордонних справ” Андрій Клименко у Facebook, інформує UATV.

“Тривалість штучного утримування перед Керченською протокою “маріупольських” та “бердянських” суден значно зросла – “на вході” до Азовського моря в 2,4 разу, а на “виході” з Азовського моря – в 3,2 разу“, – зазначив Клименко.

За його словами, такі дані отримали моніторингова група “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень”, “Майдан закордонних справ” та BlackSeaNews.

Влітку та восени цього року “маріупольські” та “бердянські” судна змушують проходити протоку не за традиційною чергою, а в окремій колоні, яку формують і пропускають один раз на декілька днів. За словами Клименка, утримування українських кораблів повернулося до показників вересня-жовтня 2018 року.

Також він додав, що, на його думку, Україна саме зараз повинна активувати питання про пакет санкцій щодо російських портів Азовського моря. Мова йде про порти Ростов-на-Дону, Азов, Темрюк та “Порт Кавказ”, з яких відбуваються регулярні перевезення до незаконно анексованого Криму.

Нагадаємо, ЮНЕСКО на рік продовжила моніторинг ситуації в окупованому Криму.

Джерело UATV
дата 17.10.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV