Кількість ДТП з вини дітей скоротилася в 5 разів, – Ольга Дробишева

uatv
18.05.2019
Скрін UATV

В Україні визначили й назвали 100 найнебезпечніших місць на дорогах України, де відбуваються аварії з участю дітей. З 2015 року роботою в цьому напрямку займається організація Traffic Challenge. Дані активісти збирали разом із поліцією. Починаючи з квітня, у цих так званих “чорних точках” розпочали встановлення спеціальної світловідбиваючої підсвітки.

Про це, а також інші напрями роботи громадської організації журналістам UATV розповіла її керівник Ольга Дробишева.

“Ми взяли за основу найкращі наявні в світі практики. Починаючи з 2015 року, працювали з експертами з різних країн, і реалізуємо ті проекти, які вже визнані й ефективні у всьому світі”, – розповіла гостя студії.

Як свідчить офіційна статистика, у результаті ДТП в Україні гине щорічно близько 3 тисяч осіб. Понад 30 тисяч громадян на рік у результаті ДТП на дорогах отримують інвалідність.

“З огляду на невтішну статистику, ми поставили за мету виявити місця скупчення смертей і травматизму. Це, в основному ті, де є інфраструктурні проблеми. Таких реєстрів раніше не велося, – зазначила Ольга Дробишева. – Треба аналізувати й вивчати такі місця, адже це ефективно. Це те, з чого починається боротьба зі смертністю і травматизмом”.

Щоб попередити та поінформувати водіїв, активісти відзначили ці точки на навігаторах Google Waze.

“Другим етапом стало розміщення на цих місцях стікерів, які закликають звернути увагу. Їх видно на відстані близько 600 метрів“.

Крім того, активісти передають комплекти жилетів для дітей у школи й садки, які розташовані біля цих місць скупчення ДТП.

Також експерт повідомила, що з 2015 до 2018 року, коли стартувала вищеописана програма, а також проект “Шкільні офіцери” Нацполіції, кількість ДТП з вини дітей, в яких вони ж гинуть, скоротилася в 5 разів. Також зменшилась кількість дітей, які отримали травми.

“Тобто, ми переконуємося, що інформаційно-роз’яснювальною роботою можна змінити поведінку людини, – підсумувала гостя студії. – Кожен повинен розуміти міру своєї відповідальності. Наша безпека ґрунтується на наших знаннях і ініціативах”.

Телеверсію інтерв’ю з Ольгою Дробишевою дивіться у програмі “Лицом к лицу” на UATV 22 травня о 15:00.

Джерело
дата 18.05.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV