Катерина Михайлова – парамедик батальйону “Айдар”, яка перемогла на Іграх Нескорених (ВІДЕО)

Програма Invictus розповідає історію дівчини, яка знайшла себе у спорті після війни

uatv
11.07.2018

Фото UATV

Катерина Михайлова – учасниця Революції Гідності, доброволиця батальйону “Айдар”, ветеран українсько-російської війни та єдина дівчина у складі збірної України на Іграх Нескорених.

За останні 4 роки вона сотні разів чула тезу, що на поле бою жінкам не місце. Щоб довести зворотне, Катя швидко освоїла професію парамедика. За освітою вона економіст, за фахом – працівник історичного клубу, за покликанням – безстрашний патріот України.

“Дуже довго шукала собі батальйон, в якому до мене будуть відповідно ставитися: не як до жінки, а як до бійця. Тому поміняла багато, поки знайшла “Айдар”. У травні 2014 року приїхали туди з майбутнім чоловіком, поговорили з комбатом. Він запитав: “Що вмієш робити?”. До цього я була медиком на Майдані. Він дав хорошу практику, тому що там було багато чудових фахівців, вони могли нас чомусь навчити”, – згадує Катерина Михайлова.

На схід вона поїхала вже не одна. Ще на Майдані познайомилася з колегою по медичному цеху Петром Січком. Йому одразу запала в душу ця харизматична дівчина.

Фото UATV

“Ми як звичайні люди – з туристичним рюкзаком, по “гражданці” – через Харків їхали. Зі Старобельська нас забрали, там уже була база “Айдару” в Половинкине. Були там, потім Щастя взяли. І так до повного виведення батальйону”, – говорить дівчина.

Атіс Климович, військовий експерт, журналіст-міжнародник згадує: коли в батальйоні займалися стрільбою, Катя на відмінно справлялася з автоматом. В одному з боїв неподалік Луганського аеропорту кваліфікація парамедика знадобилася хлопцям більше, ніж уміння стріляти. Солдати згадують, як під обстрілом ворожої артилерії хоробрі медики, попри шоковий стан, продовжували свою роботу.

“Багато наших загинуло – 12 осіб. Мої хлопці розповідали, що був такий випадок, коли Катя каже Петі:” Я вже не можу”. А він у відповідь: “Катю, ти посидь, а я сам потягну. Ти тільки подивися, кого ти тягнеш, у нього голови немає”. І тут нашого бійця із позивним “Бабай” поранило, так вони разом під обстрілом його витягли”, – розповідає керуючий справами Асоціації воїнів АТО Львівщини Тарас Маслянка.

На той момент Катя вже була поранена, хоча сама цього не усвідомлювала. Неподалік від неї прилетів снаряд від танка. Дівчина отримала контузію ІІ ступеня та закриту черепно-мозкову травму.

Фото UATV

“На адреналіні надавала допомогу пораненим бійцям – тим, хто ще був живий. Після цього відійшли від території, де був обстріл. Потім наші все ж взяли Лутугине. Але я вже була не в змозі, мені вже було дуже погано”, – згадує парамедик “Айдара”.

Попереду Катерину з Петром чекала фізична та психологічна реабілітація. Користуючись нагодою, хлопці оформили стосунки: стали чоловіком і дружиною. Вони шукали себе в мирному житті і знайшли – почули про змагання Ігри Нескорених (Invictus Games). Катя, недовго думаючи, вирішила піти на національний відбір. Усі побратими вірили в неї.

На етапі тестування було всього три жінки, пройшла до збірної одна Катя. Дівчину взяли під крило авторитетні тренери та кращі лучники України. Навіть легенди цього виду спорту знімали перед нею капелюха.

Уже в Торонто Катерина Михайлова встановила для себе високу планку й узяла участь у трьох видах спорту: пауерліфтингу, велоспорті та, звичайно ж, у стрільбі з лука. Тепер уже як консультант вона допомагає в цьому виді спорту своєму чоловікові Петру. Про неймовірний шлях Катерини Михайлової до срібної медалі Ігор Нескорених дивіться у черговому випуску програми Invictus на телеканалі UATV.

Більше випусків програми Invictus дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 11.07.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV