Катастрофа літака МАУ: Україна й Іран проведуть переговори

uatv
03.06.2020
Фото AP

Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін провів зустріч з надзвичайним і повноважним послом Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехром Мораді.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

На зустрічі обговорили комплекс питань, пов’язаних зі збиттям 8 січня в Ірані літака “Боїнг-737” рейсу PS 752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”.

Також було наголошено на необхідності забезпечення іранською стороною прозорого та об’єктивного розслідування, спрямованого  на встановлення причин катастрофи літака, притягнення винних до відповідальності, виплати компенсацій родинам загиблих.

Єнін відзначив важливість повної та безумовної співпраці іранської сторони у питанні якнайскорішого розшифрування бортових самописців відповідно до норм міжнародного права.

У відповідь Манучехр Мораді запевнив у готовності Ірану до діалогу з Україною у правовій, технічній та політичній площинах задля врегулювання проблемних питань, пов’язаних з наслідками авіакатастрофи, а також повідомив, що Україна розглядається Іраном як пріоритетна держава у контексті проведення розслідування та розшифрування “чорних скриньок” збитого літака.

Посол також зазначив, що поширена деякими іранськими ЗМІ інформація щодо намірів уряду Ірану передати самописці для розшифрування Франції, з огляду на “затягування” українською стороною переговорного процесу, не відповідає дійсності та не відображає офіційну позицію Тегерану.

Заступник міністра поінформував співрозмовника про перебіг формування офіційної делегації України на перемовинах з Іраном. Найближчим часом Україна представить свою команду переговорників.

Читайте також: Авіакатастрофа в Ірані: Україна та Канада домовилися про координацію щодо забезпечення компенсацій

Раніше МЗС направило Ірану ноту через висловлювання депутата про збиття літака МАУ.

Джерело UATV
дата 03.06.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV