Катастрофа літака МАУ: МЗС звинувачує Іран в маніпуляціях

uatv
09.04.2021
Фото АР

Іранська сторона  маніпулює, коли каже, що під час двох раундів переговорів були надані пояснення щодо причин катастрофи літака МАУ.

Про це йдеться в коментарі МЗС України у відповідь на заяви представників МЗС Ірану в справі збиття літака рейсу PS752, пише UATV.

У відомстві зазначають, що замість того, щоб взяти до уваги об’єктивні зауваження, які ґрунтуються на міжнародному досвіді розслідування авіакатастроф, іранська сторона вдалася до безвідповідальних звинувачень у неконструктивності української сторони.

“Іранська сторона  маніпулює, коли каже, що під час двох раундів переговорів були надані пояснення щодо причин катастрофи. Ці причини мало б офіційно підтвердити і технічне розслідування, яке Іран повинен був проводити відповідно до норм міжнародного права, і у фінальному звіті, що був опублікований лише у березні цього року – через понад 14 місяців з дня катастрофи. Іран  наполягає на версії людської помилки як єдиній вірній. При цьому, відсутній аналіз причин і ланцюга подій, що призвели до неї, якщо така помилка дійсно стала фатальною. Це не могло не викликати справедливого обурення і розчарування української сторони”, – йдеться в коментарі.

У МЗС наголошують, що Україна налаштована на ґрунтовну й конструктивну співпрацю з Іраном, і нагадують про подачу 90 сторінок коментарів до проєкту фінального звіту за результатами технічного розслідування, переданих Ірану у лютому цього року. У відомстві нагадують, що коментарі України враховані не були.

“Україна не прийме на віру будь-яку озвучену, але не підтверджену реальними доказами, версію збиття PS752. Іран натомість всіма силами намагається просунути вигідну для себе версію про людську помилку, і, що дивує, навіть не намагається проаналізувати причини, які призвели до фатальної помилки, якщо вона дійсно була причиною катастрофи. Це означає, що правильні висновки не будуть зроблені, і безпека цивільної авіації не покращиться. Це також означає, що будь-яке цивільне судно у повітряному просторі Ірану може в будь-який момент бути збитим, і повторити долю PS752”, – зазначають у МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві також наголошують, що Іран заборгував родинам загиблих.

“Україна вірить, що в керівництва Ірану достатньо сміливості, мудрості та далекоглядності не тільки для того, щоб взяти на себе відповідальність за катастрофу, але і щоб прийняти усі її наслідки”, – додали у МЗС.

Читайте також: Авіакатастрофа МАУ: 10 чиновникам Ірану висунули обвинувачення

Раніше Україна приєдналась до спільної заяви Великої Британії, Канади та Швеції щодо збиття Іраном літака рейсу PS752.

Джерело UATV
дата 09.04.2021
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×