Кам’янець-Подільський – одне з найдавніших міст України та культурний центр Європи (ВІДЕО)

Програма "Міста і містечка" продовжує розповідати про одне з найпопулярніших місць серед туристів

uatv
05.12.2018

Фото UATV

Людей завжди приваблювали місця, оповиті таємницею, які пробуджують жагу до подорожей. Особливо старовинні замки, кам’яні стіни неприступних фортець… Тому навіть бувалому мандрівникові в цьому місті буде цікаво. 170 унікальних пам’яток ставлять його в один ряд із найвідомішими культурними центрами Європи.

Сьогодні на вас чекає таємниче і старовинне місто – Кам’янець-Подільський.

Щоб побачити усі визначні пам’ятки, вам потрібно сюди приїхати хоча б на кілька днів, а краще за все – подорожувати своїм транспортом, тоді можна роздивитися все найцікавіше. Якщо ж у вас немає своєї машини, то ви без проблем дістанетеся автобусом або поїздом. Тож уперед – назустріч пригодам.

Кам’янець-Подільський – це одне з найдавніших міст сучасної України, який розташоване в Хмельницькій області.

З XI століття місто було відоме як Кам’янець. Така назва пов’язана безпосередньо зі скельним характером ґрунту місцевості. У більш пізніх джерелах і літописах з’являється нова, подвійна назва – Кам’янець-Подільський, зі згадуванням у другій частині Поділля.

Старе місто розташоване на високій кам’яній скелі. Протягом багатьох століть Кам’янець-Подільська фортеця була неприступною. Багато хто хотів її завоювати, але за всю історію це вдалося тільки один раз – османському султанові Магомету.

Тут туристи можуть погуляти по кам’яних стінах, побувати в підземеллі тортур, а також у справжній середньовічній гончарній майстерні та пекарні, де досі печуть хліб за старовинними рецептами.

“Для того, щоб у вас вийшли такі пиріжки, як у середньовіччі, головне правильно розпалити піч, борошно використовувати житнє, сіль за смаком, трішки цукру. Все так, як робили наші предки у XVI-XVII століттях”, – розповідає Олег Шулик, пекар.

Також обов’язково потрібно відвідати гончарну майстерню. Вона стоїть за товстими мурами, тож збереглася автентичною протягом багатьох століть. Тут майстер робить середньовічні вироби за старовинною технологією. Кожен охочий може побачити, як це відбувається, і купити собі щось.

“З історії ми знаємо, що майстерні були розташовані в замку. Нам невідомо, де саме, але точно в замку, який був окремо від міста”, – каже майстер.

Також недалеко є Музей замків України в мініатюрі. Гості міста можуть порівняти оригінал із маленькою копією. Звідси відкривається прекрасний вид на фортецю.

Саме місто славиться безліччю фестивалів і культурних подій. Тут завжди відбуваються якісь творчі дії.

“Кожен раз, приїжджаючи до Кам’янця-Подільського, можна відкрити себе й місто по-новому”, – говорить екскурсовод Тетяна.

Це місто славиться не лише своїм замком та архітектурними пам’ятками. Кам’янець-Подільський – зелене місто. Воно посідає перше місце в Україні за озелененням серед міст. Тут є прекрасні парки і сквери, щоб відпочити, а також фактурні локації, щоб зробити пам’ятні селфі.

Запрошуємо вас переконатися у красі й унікальності цього міста.

Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 05.12.2018
категорії Туризм
поділитися

Топ новин на UA|TV