Кабмін працює над збільшенням власного видобутку газу в Україні, – Гончарук

uatv
13.02.2020
Фото Урядовий портал

Уряд працює над ефективнішим використанням надр в Україні та збільшенням власного видобутку газу.

Про це повідомив прем’єрміністр України Олексій Гончарук на своєму Telegram-каналі, інформує UATV.

“Уряд працює над збільшенням власного видобутку газу, щоб українці платили менше за опалення. Україна ефективніше розпоряджатиметься надрами. Без “смотрящіх” і груп впливу”, – написав очільник Кабміну.

Він повідомив, що зараз відвідує одну з полтавських свердловин Укргазвидобування. Прем’єр планує поспілкуватися із співробітниками родовища та розібратися, що сьогодні заважає розвиватися цій галузі.

За словами Гончарука, Полтавщина є одним із головних нафтогазовидобувних регіонів України, адже звідси надходить понад 40% українського газу і кожна п’ята тонна нафти та конденсату.

Очільник уряду додав, що для пожвавлення газовидобування в Україні вже була зроблена низка кроків на центральному рівні: спрощені дозвільні процедури, впроваджені електронні аукціони та розроблений комплекс важливих законодавчих змін.

“До підписання готуються 9 угод щодо розподілу вуглеводневих надр, а також запущено “Інвестиційний атлас надрокористувача”, на який нанесли понад 100 готових до надрокористування об’єктів, зокрема перспективні нафтогазові площі. У лютому вже стартують 12 аукціонів по ділянках через електронні торги”, – наголосив Гончарук.

Також прем’єрміністр звернув увагу, що в Україні продають не самі родовища, а лише дозволи на користування надрами.

Раніше повідомлялося, що у 2019-му році “Нафтогаз” збільшив видобуток нафти на 6%.

Джерело UATV
дата 13.02.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×