Ми й надалі сприятимемо у справі збитого МН17, – МЗС України

У міністерстві додали, що "вважають обов’язком притягнути до відповідальності причетних до трагедії осіб"

uatv
17.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

Україна підтримує рішення Нідерландів та Австралії у їхній ініціативі притягнути Російську Федерацію до відповідальності за її участь в збитті літака рейсу МН17.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ.

“Минулого тижня майже синхронно парламентами Нідерландів та України було ратифіковано Угоду про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Ми й надалі надаватимемо усе можливе сприяння у цій важливій справі та співпрацюватимемо з нашими партнерами в ім’я встановлення справедливості”, – йдеться у повідомленні.

У МЗС додали, що “вважають обов’язком і справою честі встановити та притягнути до відповідальності осіб, причетних до збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17”.

“Україна звернулася до Міжнародного суду ООН, де доводить, що Російська Федерація такими своїми діями порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму“, – наголосили у міністерстві.

Нагадаємо, Велика Британія закликала Росію визнати свою відповідальність за збитий на Донбасі “Боїнг” МН17 малайзійських авіаліній.

Як повідомлялося раніше, чотири роки тому – 17 липня 2014 року – на сході України було збито літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту. Літак виконував рейс Амстердам–Куала-Лумпур. Більшість загиблих, 196 людей, були громадянами Нідерландів.

Одразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи. 24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак збили зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належав 53-й бригаді з міста Курська в РФ.

Джерело UATV
дата 17.07.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV