“Історія війни”: Як UATV документує кожен крок боротьби України на фронті (ВІДЕО)

Скрін із відео

В  “Історії війни” журналісти UATV намагаються розібратися в суті незаконної анексії Криму та створенні АТО на Донбасі,  пояснити, на основі фактів і доказів, який стосунок до цього має Росія. А ще – чим протистояння на сході України загрожує Європі.

Автор програми Юрій Руденко, колишній військовий, який служив у зоні АТО у 2015-2016 роках, розповів, чому вирішив взятися за цей проект, і якою бачить головну мету програми.

“Бажання розібратися і зробити причинно-наслідкові висновки щодо нашої війни у мене виникло ще коли я був в армії. Так, уся історія є у відкритому доступі й за бажання це все можна вивчити, та хотілося пояснити і розповісти все доступно та зрозуміло, систематизувати увесь хід війни.  Наша програма тезово прописує основні події, котрі відбулися на Донбасі за часи війни. Це ніби довідник, де по датах все наочно пояснюється”, – сказав автор програми.

Він наголосив, розуміння у людей, що таке війна, формується за кіно та книжками. “Для багатьох українців уявлення про війну складалося на основі фільмів про Другу світову, але в кіно ж не показується побут, взаємовідносини, лише актори й батальні сцени”, – сказав Юрій Руденко, наголосивши, що для України, та й світу загалом, важливо знати, що насправді відбувається на Донбасі, опираючись на реальні факти, які підтверджені фото- та відеодоказами.

За його словами, концепція програми полягає в тому, що події показують у хронологічному порядку. У програмі використовуються дані, які надходять із різних джерел – офіційні звіти штабу, інсайдери, безпосередні учасники війни з одного та іншого боку.

“У нас є свої інсайдери, учасники подій із попередніх хвиль мобілізації. Використовується як наша інформація, так і інформація з того боку. Ми зіставляємо, що сказали тут, що – там, є дані очевидців. До того ж, багато інформації є в інтернеті. У програмі пояснюється кожен резонансний випадок на фронті”, – розповідає Юрій Руденко.

“У нас значно більша частина українців не “в темі”, не зовсім розуміють, що відбувається на Донбасі. Декому з них, може, й цікаво було б дізнатися, але вони не можуть “влізти” в цей світ, бо не розуміють ані термінології, ані певних понять. А от наша програма доносить все простою мовою”, – говорить Юрій.

Як зазначив автор проекту, “Історію війни” дивиться аудиторія від 25 років, і це переважно жінки.

“Так, у нас більше жіноча аудиторія, та тут немає нічого дивного, бо це – сестри, дружини, у яких чоловіки або в полоні, або загинули, або ще воюють. Вони не можуть туди поїхати, але хочуть знати, що там відбувається”, – пояснив журналіст.

У майбутньому автори хочуть у своїй програмі пояснити роль волонтерів, капеланів і дипломатів. Окрім того, планується переклад програми арабською, англійською та випуск розширених версій проекту з доповненнями українською.

“Людина не може бути в напруженні постійно. Успішні дії на фронті та в дипломатії привели до того, що людина в Києві може не перейматися війною і розслабитися. Це неприємний, але нормальний хід речей. Армія повинна воювати, а мирне населення – жити. Армія для того і воює, щоб люди не знали, що таке війна. Саме це ми й показуємо – як українська армія захищає свій народ”, – підсумував Юрій Руденко.

Дивіться “Історію війни” щопонеділка о 17:30 на UATV.

Прямий ефір