Історія українського радіо: Ніна Даценко розповіла про програму, яка майже століття виходила в ефірі (ВІДЕО)

Фото UATV

Сьогодні в “Палітурці” незвичайна гостя Ніна Даценко, яка, пропрацювавши багато років на українському державному радіо, написала книгу про його історію від самого заснування і до наших днів. Хроніку про його відкриті та цікаві факти. Книга скоро має вийти у видавництві “Наш формат”.

“Я прочитала в книзі Івана Мащенка “Хроніки українського радіо та телебачення в світовому контексті” про те, що десь в Америці є програма, яка існує приблизно 60 років. І мені стало цікаво, яка ж у нас програма найстаріша. Я подумала про “Вечірню казку”. Адже це програма-ветеран, яка починалася дуже-дуже давно. Тоді я пішла в Музей радіо та перебрала там все, що змогла знайти. Це особисті справи, багато фотографій, але про програму нічого не було. Тоді я сфотографувала все, що там було, і виклала на сторінці у Фейсбуці. Тоді до мене звернулась Вікторія Липа, яка займалася створенням серії енциклопедій. Вона запропонувала зробити візуальну енциклопедію про радіо“, – розповідає Ніна Даценко.

І вони створили цю книгу. Вона вже третій рік лежить у видавництві, готова до друку. Потім до нашої героїні звернулася Ольга Дубчак з “Нашого формату”. Вона замовила книгу про українське радіо.

Під час роботи над цією книгою Ніна з’ясувала, що найстаріша програма, яка найдовше виходила в ефірі – це “Піонер України”, яку згодом перейменували на “Школяду”. Якби її не закрили два роки тому, то в 2025 році можна було б святкувати сторіччя програми.

Наша героїня зазначила, що проблема сучасного радіо в тому, що не створюється заміна програмам, які вже десятки років звучать в ефірі. Особливо мало зараз контенту для дітей. Є всього лише дві програми: “Дрімайко” та “Вечірня колискова”.

Крім того, багато експертів ставлять собі питання, а чи не зникне радіо зовсім через технології, які дозволяють дивитися або слухати будь-яку інформацію через смартфон. За словами Ніни Даценко, незважаючи на швидкий розвиток технологій, поки ніякої заміни радіо в машині ще не вигадали. Можна звичайно слухати улюблену музику на телефоні, але вона швидко набридає в дорозі.

Більше про українське радіо дивіться в новому випуску програми “Палітурка“.

Прямой эфир