Інвесторів в Україні найбільше приваблює “зелена” енергетика, – експерт

Серед найпривабливіших галузей для інвесторів в Україні залишається “зелена” енергетика та аграрна сфера. Також зараз досить велику частку займають інвестиції у фінансовий сектор.

Про це в студії UATV розповів Сергій Васьков, керуючий партнер лізингової компанії “ЕСКА капітал”.

На думку експерта, сьогодні нашій країні необхідні й портфельні інвестори, й стратегічні.

“Для української економіки важливі всі інвестори. Стратегічні, завдяки яким відкриваються нові виробництва, створюються робочі місця, – наголосив гість студії. – Приємно, коли саме український ретейлер є номером один і він конкурує, не даючи заходити сюди іншим мережам. В аграрному секторі, я вважаю, більше вітатися повинні портфельні інвестори, які б заходили і вкладали гроші в українські компанії, даючи їм технології та ресурси для розвитку. Щоб це була не просто скупка землі і вирощування тих чи інших культур. Українським компаніям потрібні гроші, фінансовий сектор України дуже вузький”.

Також Сергій Васьков акцентував увагу на тому, що Україні сьогодні дуже не вистачає розвиненого фондового ринку.

“Можливості для входу іноземних інвестицій в наші компанії дуже вузькі. Тому розвиток фондового ринку в Україні є дуже важливим як для внутрішніх, так і для зовнішніх інвестицій”.

Також під час бесіди журналісти поцікавилися в експерта його думкою з приводу запуску в Україні ринку землі і того, наскільки він може бути інвестиційно привабливим.

“Це дуже гостра тема для нашої країни, напевно, вже останніх років 10. Всі говорять про необхідність запуску ринку землі. Але в останній момент мораторій на продаж все одно продовжують, – сказав Васьков. – Так, ринок землі потрібен. Він працює майже у всіх країнах. Але це не показник їх розвитку. Потрібно розуміти, що земля – це стратегічний ресурс України. І він не поновлюваний. Наскільки добре і розумно запустити зараз ринок землі, складно сказати”.

Україна поки не зовсім готова ухвалити потрібні законодавчі акти, які б правильно регулювали цей процес, зокрема і доступ іноземного капіталу, які б унеможливили будь-які спекуляції, впевнений експерт.

“На жаль, у нас сьогодні не прозорий ринок оренди. І я б починав як раз з його реформування. Тоді фінансові компанії, банки зможуть оцінити, наскільки земля є привабливим активом, як під нього можна надавати кредитування і т. д. У цьому плані дуже показовий приклад Словаччини. У них дуже правильне законодавство в земельній сфері”.

Телеверсію інтерв’ю дивіться в програмі “Лицом к лицу” на UATV 21 серпня о 15:00.

Підготувала Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Прямий ефір