“Індонезійський шедевр Боробудур – наш подарунок народу України”, – Юдді Кріснанді

uatv
19.08.2019
Фото UATV

На честь 74-ї річниці незалежності Індонезії та 28-ї річниці незалежності України посол Республіки Індонезія в Україні Юдді Кріснанді урочисто відкрив копію ступи Боробудур, як однієї з найвизначніших культурних пам’яток Індонезії. Представлена ступа зображує репліку однієї з 72 ступ храму Боробудур і має такий самий розмір, що й оригінальні. Вона була побудована за 51 день трьома індонезійськими майстрами художнього будівництва, яких спеціально запросили з Індонезії.

“Боробудур, що означає храм на схилі, є найбільшою буддистською святинею, а також культурною спадщиною індонезійців, яка будувалась понад сто років – з VIII по IX століття нашої ери. Ступа зображує величезний Всесвіт, священне місце духовного життя”, – зазначив пан посол.

Він підкреслив, що Боробудур – шедевр, який символізує велич індонезійської цивілізації, колись був обраний одним із семи чудес світу, а в 1991 році – визначений ЮНЕСКО місцем світової культурної спадщини. Посол розповів, що пропозиція побудувати індонезійський сад фактично була подана Ботанічним садом попереднім дипломатам Індонезії.

“Тепер для мене є великою честю мати можливість будувати його разом із моїми індонезійськими побратимами в Україні. Через місяць з моменту мого приїзду до вашої країни я почав його зводити, запрошуючи ландшафтних архітекторів з Індонезії. Вони працювали 3 місяці: з середини літа до початку осені 2017 року. Ми змогли завершити будівництво ще до того часу, як настала зима. Індонезійський сад містить 4 основних будівлі, які було офіційно відкрито 28 жовтня 2017 року. Одного дня, влітку 2018-го, я завітав до цього місця і побачив багато українських сімей, котрі відвідують парк і насолоджуються його красою. Тоді мені прийшла думка побудувати щось іще красивіше у цьому місці, до того ж, родом з Індонезії. Тож цей Боробудур, розміщений перед нами – індонезійський шедевр, подарунок народу України”, – наголосив Юдді Кріснанді.

Індонезійський дипломат висловив надію, що ця пам’ятка стане джерелом творчого натхнення для наступних поколінь наших країн – Індонезії та України, які об’єднають вічну дружбу як частину зусиль обох держав задля сприяння миру в усьому світі.

“Нехай присутність Боробудура в Україні надихає світ на безмежну дружбу й вічну любов. Ми також хочемо привітати вас, українських друзів, які 24 серпня відзначатимуть 28-му річницю Дня Незалежності України. Від імені індонезійського уряду та народу ми хотіли б представити цей шедевр, ступу Боробудура, як подарунок до дня народження вашої держави”, – зазначив посол Індонезії.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 19.08.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV