Ігор Котелянець розповів, як створюється рада зі звільнення українських політв’язнів

uatv
14.03.2019
Фото UATV

В Україні хочуть створити Координаційну раду з питань звільнення заручників при АП. Напередодні об’єднання родичів політв’язнів організувало акцію на Банковій.

Керівник об’єднання родичів політв’язнів, які перебувають в Росії, – брат засудженого українця Євгена Панова Ігор Котелянець, розповів в інтерв’ю UATV, чому родичі вирішили прийти до Президента, і як йде робота по створенню Координаційної ради зі звільнення політв’язнів.

“Історія питання, з яким ми прийшли під АП, триває вже більше 2 років. Спочатку ми пропонували і просили створити Уповноваженого з питань звільнення політв’язнів, заручників – це питання держоргани не дуже підтримали, але підтримали ідею створення Координаційної ради зі звільнення заручників. 8 червня 2018 року Петро Порошенко зустрівся з нами, родичами політв’язнів. На цій зустрічі було зачитано листа Володимира Балуха, в якому він пропонував Президенту створити такий координаційний орган. Глава держави підтримав створення такої ради, доручив вивчити це питання і підготувати відповідний указ. Після цієї зустрічі ми направили в АП свої пропозиції і чекали кроків по його створенню. Ми не дочекалися відповіді і вирішили знову заявити про себе і прийти з акцією”, – розповів Котелянець.

Він зазначив, що цей орган потрібен, оскільки в Україні, як і раніше, немає офіційної особи, яка б займалася звільненням політв’язнів.
“Омбудсмен не працює над звільненням політв’язнів. Все, що може Омбудсмен – це зв’язатися з російським Омбудсменом і подати якийсь запит. Власне, ось цим листуванням вони і займаються, ніякої активності по цій роботі ми не бачимо”, – розповів Котелянець.

Гість студії наголосив, що після проведеної акції відбулася розмова з представником Адміністрації Президента. Заступник керівника АП Валерій Кондратюк провів зустріч з рідними українських політв’язнів, в ході якої запропонував їм розробити проект президентського указу про створення Координаційної ради зі звільнення політв’язнів.

“Координаційний орган при Президентові буде уповноважений роздавати завдання різним відомствам та контролювати їхнє виконання для прискорення звільнення українських в’язнів”, – зазначив Котелянець.

Телеверсію інтерв’ю з керівником об’єднання родичів політв’язнів дивіться в програмі “Лицом к лицу” 14 березня о 19:00.

Джерело UATV
дата 14.03.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV