Художник з Донбасу розповів про унікальну техніку своїх монументальних робіт (ВІДЕО)

Фото UATV

Останні 5 років про Донбас говорить весь світ. Та здебільшого – тільки в контексті тимчасової окупації сепаратистами, яких підтримує Російська Федерація.

У багатій історії цього багатогранного регіону досі є багато питань. І на них немає простих відповідей. Одним із способів осмислити місцеві дух і культуру для сучасного українського художника Романа Мініна, який родом з Донецької області, є мистецтво.

Його нову унікальну виставку “Золото нації” експонують у Харкові, в муніципальній галереї.

Свій стиль художник визначає як “трансмонументалізм” – напрям мистецтва, яке існує на стику міфології і способів зображення.
Люди в характерних касках з ліхтариками і відбійними молотками, з вольовими обличчями стали героями значної частини його робіт. Роман Мінін знайшов у цих образах золоту жилу для творчого переосмислення.

“Я люблю монументальне мистецтво. А мистецтво для мене – це гра”, – говорить автор.

З дитинства Роман Мінін відчував потяг до мистецтва. А коли його талант почав проявлятися, батьки не захотіли, щоб він, як більшість у їхньому містечку, пов’язував життя з шахтою. В результаті Роман закінчив Харківське художнє училище, а потім – академію. Але шахтарська тема все одно не пройшла повз нього. До кожної своєї картини художник придумував короткий вірш. А згодом майстер вирішив, що це повинні бути не полотна, а ілюстрації в книзі або ще щось, але дещо більше. Пошуки різних засобів вираження привели його до стріт-арту.

“Я люблю великі формати. Люблю малювати на стінах. Одного разу я вийшов на вулицю і зрозумів, що монументалка – моє. Я почав мислити як архітектор”, – поділився він.

У новій виставці “Золото нації” основне місце посідають золотисті барельєфи. Спочатку може здатися, що це метал. Але художник використовує більш доступний і гнучкий матеріал, яким зараз утеплюють будинки – пінополістирол.

“Верхній шар я полімеризую вогнем. Він сідає і зверху виріб стає схожим на пластик, – розповів Роман Мінін. – Потім його можна фарбувати будь-якою фарбою. Ці роботи довговічні. Вони можуть витримати будь-яку негоду”.

Арт-об’єкти зображають військову техніку, що складається з багатьох сторонніх предметів. Але перш за все – з людей. Не виключено, що після виставки роботи Романа Мініна можна буде побачити на вулицях Харкова.

“Інтерпретувати побачене кожен повинен самостійно. Я ж просто задаю вектор для роздумів”, – говорить художник.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір