Христина Стуй – найшвидша дівчина України на коротких дистанціях (ВІДЕО)

Фото UATV

Батьки бачили в ній юриста, а вона вперто просила дати їй шанс стати спортсменкою. А коли отримала, то скористалася ним на всі 100%. Тому перші зароблені в спорті гроші витратила на подарунок батькам.

Тепер Христина Стуй – найшвидша дівчина України на коротких дистанціях. Ще недавно, 2004 року, Олімпіаду вона не дивилася й узагалі не бачила себе в спорті. Але вже за чотири роки – в Пекіні – стала учасницею найпрестижніших змагань планети.

Христина Стуй народилася на Івано-Франківщині. У школі показувала хороші результати в спорті.

“Все у мене починалося в школі: здавала спортивні нормативи на уроці фізкультури й учитель відправив мене на районні змагання. Там я показала результат, наближений до третього дорослого, чим усіх здивувала. Без усяких тренувань показала досить високі досягнення на асфальтовому покритті. Я бігла навіть не в кросівках, а в кедах”, – згадує Христина.

На тих змаганнях її побачила перший тренер з Івано-Франківська. Тому після 9-го класу дівчина вмовила батьків дозволити їй зв’язати своє життя з бігом. Хоча, каже Христина, в її родині спортсменів немає.

Фото UATV

У своїй кар’єрі легкоатлетка пройшла шлях від запасної до основної в естафеті. А в 2010 році вирішила перебратися до Києва і тренуватися у заслуженого тренера України Сергія Басенка. Він став не тільки тренером, а й другом, і психологом.

Христина демонструє, що після 30 років по доріжці можна не бігати, а літати. Хоча жодних поправок на вік вона не любить робити – просто вони з тренером намагаються добре робити свою роботу.

“Ми самі собі ставимо якісь ліміти. Спорт для того й існує, щоб ламати будь-які стереотипи”, – говорить Христина Стуй.

В її колекції багато нагород, але найцінніші – бронзові медалі з Чемпіонату світу в корейському Тегу та Олімпійських ігор у Лондоні. Є також медалі в особистій першості – “срібло” чемпіонату Європи на дистанції 200 метрів.

У 2018 році вона вирішила зосередитися на найкоротших дистанціях. У залі це 60 метрів, а на стадіоні – 100. На останній дистанції 2012 року спортсменка вже двічі оновлювала свій особистий рекорд. У липні в фіналі чемпіонату України подолала 100 метрів за 11,02 секунди. Тому разом із тренером вони розраховують на ці секунди й у фіналі чемпіонату Європи в Берліні.

Про те, якою бачить свою подальшу кар’єру найшвидша дівчина України на коротких дистанціях Христина Стуй, дивіться у програмі World of sport на телеканалі UATV.

Більше випусків програми World of sport дивіться за посиланням.