“Хода Гідності”: десятки небайдужих взяли участь в акції до Дня Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

20.02.2020
Фото Альони Воробйової/ UATV

Родичі загиблих майданівців, активісти та десятки небайдужих громадян взяли участь у “Ході Гідності“, яка відбулася сьогодні у Києві до Дня Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомляє кореспондент UATV.

Учасники акції прослідували по вулиці Грушевського через Європейську площу на вулицю Інститутську до меморіалу Героїв Небесної Сотні. Там вони вшанували загиблих майданівців покладанням квітів. Також відбулася панахида за загиблими під час Революції Гідності.

“Ми зібралися у цей несвятковий день для того, щоб пом’янути наших Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за нашу з вами свободу, і тому, що любили Україну більше за життя. Ми не маємо права забути їх героїчний подвиг. Вони були першими, хто віддав свої життя за незалежну Україну. Зараз війна ще не закінчена, гинуть наші побратими і поповнюють Небесну Сотню“, – зазначили організатори перед початком акції.

Володимир Голоднюк, батько загиблого на Майдані Устима Голоднюка, закликав українців не бути байдужими та пам’ятати, за що віддавати свої життя учасники Революції Гідності.

“Піднімаючись сьогодні бруківкою, я не міг втримати в голові однієї думки, яка постійно мені пробивала мозок. Саме цією бруківкою шість років тому Небесна Сотня йшла на свою “Голгофу”. Саме зараз, у цей час, вона піднімалася на небеса”, – сказав Володимир Голоднюк. – Сумно мені від того, що шість років ми почували себе українцями, а сьогодні я відчуваю себе зрадженим, так, як відчуває себе зрадженою Небесна Сотня. Невже ми забули про гідність, невже ми забули, як ось цю кров із бруківки змивали, невже ми забули, що Небесна Сотня полягла та віддала свої серця у Києві в ці трагічні дні? Я зараз звертаюся до тих, хто сидить на диванах, до тих, хто продав себе за палку ковбаси. І я хочу зараз достукатися до совісті українців: не продаймо Небесну Сотню, не продаймо ті життя, які віддають зараз на сході України. Любімо Україну, як матір любімо”.

Після Ходи Гідності родини загиблих майданівців та учасники Революції Гідності вирушили до Офісу президента.

Також о 12:00 на Майдані Незалежності відбулося віче.

“Ми згадаємо, якими були наші герої, згадаємо часи Майдану, та нагадаємо, що ми є сила, що нас багато і ми можемо захистити нашу Україну”, – зазначили перед початком події організатори.

Після цього священнослужителі провели панахиду за полеглими у російсько-українській війні на Донбасі біля стели Героїв на Михайлівській площі.

Довідково. День Героїв Небесної Сотні відзначають у нашій державі 20 лютого згідно з наказом президента України від 11 лютого 2015 року. У цей день проводяться різноманітні заходи для вшанування подвигу учасників Революції Гідності. Шість років тому, у 2014-му, в ці дні в Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників.

Альона Воробйова, UATV

Джерело UATV
дата 20.02.2020
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV