“Хізб ут-Тахрір”: слідчі не вказали, що підозрювані – громадяни України

uatv
28.12.2020
Фото з сайта krymr.com

У фігурантів другої сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Ремзі Бекірова, Раїма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова в обвинувальному висновку не вказана наявність українського громадянства.

Про це повідомив адвокат Бекірова Едем Семедляєв, пише Радіо Свобода.

Він зазначив, що в усіх процесуальних документах, протоколах затримання і допитів вказано, що підсудні є громадянами України.

“Чому в підсумку слідчий не вніс це в обвинувальний висновок, незрозуміло. Це може бути пов’язано з тим, що у слідства немає оригіналу українського паспорта або через інші причини”, – повідомив адвокат.

Читайте також: У Європарламенті представили “Кримську платформу”

При цьому, за словами Семедляєва, в іншого фігуранта справи, Різи Ізетова, українське громадянство все ж прописане у справі.

Юрист зазначив, що наявність громадянства України часто використовується звинуваченням при продовженні запобіжного заходу в судах як аргумент, що ті можуть сховатися і виїхати. Але при цьому те, що на них поширюється дія четвертої Женевської конвенції, повністю ігнорується при винесенні судових рішень.

Раніше стало відомо, що адвокат Сіяр Панич відвідав двох кримських політв’язнів – Узеїра Абдулаєва й Енвера Сейтосманова в російській колонії №16 у Салаваті.

Джерело Радіо Свобода
дата 28.12.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×