“Хізб ут-Тахрір”: адвокати відвідали політв’язнів у колоніях Башкортостану

uatv
20.08.2020
Фото “Кримська солідарність”

Адвокат Сіяр Панич відвідав двох кримських політв’язнів – Узеїра Абдулаєва й Енвера Сейтосманова в російській колонії №16 у Салаваті (Башкортостан).

Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

Сейтосманов повідомив, що після прибуття в колонію, а саме з 16 липня 2020 року, його кілька разів поміщали в штрафний ізолятор.

“Скарг на здоров’я у нього категоричних немає. Але накладали дисциплінарне стягнення, нібито за порушення режиму утримання”, – розповів адвокат.

У Абдулаєва утворилася грижа на зап’ясті в результаті здавлювання наручниками під час конвоювання.

“В умовах виправної колонії було запропоновано йому зробити операцію, але він відмовився, оскільки побоюється через недостатність рівня медичного обслуговування”, – повідомив Панич.

Адвокат Едем Семедляєв відвідав у виправній колонії №2 міста Салават чотирьох засуджених кримських татар: Теймура Абдулаєва, Рустема Ісмаїлова, Айдера Саледінова і Руслана Зейтулаєва.

Абдулаєва знову перевели в штрафний ізолятор.

У іншого політв’язня – Рустема Ісмаїлова виникли проблеми зі спиною. У медсанчастині колонії немає необхідних ліків, у зв’язку з чим лікування не проводилося.

Також Семедляєв повідомив, що кримські політв’язні, фігуранти “ялтинської групи Хізб ут-Тахрір” перебувають на карантині в СІЗО №1 міста Уфи в Башкортостані. Тут транзитом перебувають Арсен Джеппаров, Муслім Алієв, Рефат Алімов, Інвер Бекіров і Вадим Сірук.

Адвокат інформує, що в 49-річного Мусліма Алієва – виражені симптоми коронавірусу.

“Інші хлопці були в контакті і тому їх ізолювали та не виводять нікуди”, – повідомив правозахисник.

За його словами, під час етапу Рефат Алімов контактував із чоловіком, який розповів, що перехворів коронавірусом. Після прибуття в ізолятор, через кілька діб, у нього з’явилися температура, кашель. Разом із ним у камері до вчорашнього дня містився Муслім Алієв.

“За словами оперативного співробітника, у нього взяли тест на коронавірус. Вадим Сірук теж перехворів, але стан задовільний. Швидше за все їх усіх будуть ізолювати. Взагалі вся ця ситуація дуже тривожна, необхідно вживати заходів”, – підсумував адвокат.

Нагадаємо, в Україні розробляють нові форми підтримки кримських політв’язнів.

Раніше повідомлялося, що російський суд продовжив арешт фігурантів Бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Джерело UATV
дата 20.08.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×