Харків’янин здійснив унікальний переліт через Атлантику (ВІДЕО)

uatv
12.11.2019
скрін з відео

Харків’янин Олексій Попов у свої 37 років зробив унікальний переліт через Атлантику на одномоторному літаку і прославився на весь світ. Він перебував у повітрі 46 льотних годин, подолав понад 12 тисяч кілометрів і потрапив в атлантичний шторм. Чоловік став третім українцем, якому вдалося зробити такий політ.

На білосніжному одномоторному літаку Cirrus SR22 GTS пілот пролетів над Америкою, Канадою, Гренландією, Атлантичним океаном, Ісландією і Європою. На деяких ділянках над океаном чоловікові доводилося летіти навіть без радіозв’язку.

“Це дійсно складна ділянка маршруту – Атлантичний океан. Є речі, які роблять тебе сильнішим, загартовують твій дух, розвивають твій характер, для пілота дуже важливо мати справу з важкими умовами в польоті”, – поділився льотчик.

Найскладніша частина маршруту пролягала над Канадою. Там пілот вирішив відвідати батьківщину ескімосів – містечко Ікалуїт.

“Ми потрапили в обмерзання, в сильний вітер і мокрий сніг, спробували поміняти висоту, але справа в тому, що цей вітер дув постійно на всіх висотах, зміна висоти – це втрата палива, в будь-якому разі, готувалися до екстреної ситуації”, – згадує Олексій.

Зі стихією боролися дві години польоту, розповідає пілот. Подолати стрес допомагала гучна музика, але вся увага була спрямована тільки на прилади.

Щоб удача усміхалася пілоту, він завжди носить при собі талісман – наклейку штурмовика, персонажа із “Зоряних воєн”. Вона пролетіла з ним півсвіту.

Ігор Бірюков – один з інструкторів Олексія, в минулому військовий льотчик, у нього понад двадцять років стажу, та Атлантику пілот не підкорював.

Політ Олексія Ігор вважає мужнім вчинком: “Там приблизно п’ять ділянок перельоту, по тисячі кілометрів на одномоторному літаку. Фактично, є точка неповернення, в особливому випадку ніхто не допоможе – це великий ризик“.

Після такого досвіду у Олексія вже з’явилася наступна мрія. Тепер він хоче навчитися керувати транспортним літаком “Руслан”.

Джерело UATV
дата 12.11.2019
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV