Гурт DZ’OB: як українці створюють музику, аналогів якої майже немає у світі (ВІДЕО)

Фото UATV

Що об’єднує Йоганна Себастьяна Баха, Дмитра Шостаковича, Річарда Девіда Джеймса (Aphex Twin) і український гурт DZ’OB? Відповідь проста – інтелектуальна танцювальна музика. У випуску “Про ART” журналісти UATV знайомлять нас із електроакустичним проектом з Дніпра – DZ’OB.

Учасники колективу невипадково придумали для свого гурту символічну й багатозначну назву, яка означає вектор руху вперед.

“DZ’OB (Дзьоб), а російською – “клюв”. У нас така легенда народилася, що в дзьобі у птаха вбудовано “компас”, за допомогою якого він під час далеких перельотів орієнтується, куди летіти. Тобто, ми думаємо, що теж є своєрідним компасом, орієнтиром”, – розповідає засновник гурту DZ’OB Олексій Бадін.

DZ’OB – унікальний колектив, котрий виконує танцювальну музику на акустичних інструментах. Музичний проект, який новим звуком і візуальним мистецтвом синтезує різноманітні жанри, розмиваючи лінію між епохами, традиціями й технологіями. Гурт-експериментатор створює та розширює свою нішу в мистецтві, поєднуючи драйв і енергетику електронної музики з нестандартними ідеями академічної.

Гурт DZ’OB офіційно існує з 2014 року.

“Ми всі з Дніпра. Ідея створення нашого колективу зароджувалася досить давно. Ми зібралися й почали робити якісь п’єси. Спочатку це були наші переосмислення Aphex Twin, а згодом це вже перетворилося на нашу власну музику”, – говорить засновник гурту Олексій Бадін.

Зустрілися учасники гурту в спільних музичних колах.

“Ми просто всі між собою в музичних колах спілкуємося, і так ось знайшли один одного. Це наш спільний інтерес. Вони в основному пишуть або переробляють музику, а ми вже вносимо свої доробки та корективи як інструменталісти та виконавці. Так ми створюємо нашу музику”, – розповідає музикант Сергій Білоконь.

У планах хлопців – співпрацювати з сучасними академічними композиторами, які зможуть писати музику для акустичних інструментів.

В Україні поки немає ніші для подібної музики. Її особливо й у світі немає, кажуть музиканти.

Гурт випустив два міні-альбоми з авторською музикою: однойменний “DZ’OB” у 2016 році й “Basement Suite” – у 2017-му.

Електроакустичний проект українських музикантів набирає популярність і за межами країни. З композицією “Техно-2” з альбому “Basement Suite” гурт потрапив до престижної музичної добірки – трек-листа щорічної англійської збірки “CAGE 25”.

Більше випусків програми “Про ART” дивіться за посиланням.

Прямий ефір