Гумдопомоги потребують 3,4 млн українців через війну на Донбасі, – Пристайко в ООН (ВІДЕО)

uatv
20.02.2020
Скрін з відео

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко нагадав в ООН, що гуманітарна ситуація на Сході України постійно погіршується через війну. Зараз на охоплених бойовими діями територіях проживає понад півмільйона людей.

Про це глава МЗС сказав сьогодні, 20 лютого, під час виступу на засіданні 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України, інформує UATV.

“Близько 7% (території України – ред.) перебувають під іноземною окупацією всупереч статуту ООН. Близько 14 тисяч людей вбито, 27 тисяч отримали поранення. Близько 2 мільйонів жителів Криму і Донбасу змушені були рятуватися втечею зі своїх будинків, і вони стали або внутрішньо переміщеними особами, або біженцями”, – зазначив Вадим Пристайко.

Станом на початок 2020-го року через війну гуманітарної допомоги потребують понад 3,4 мільйона людей, наголосив міністр.

“Похмура гуманітарна ситуація в районах Донецької і Луганської областей, які зачепила війна, ще погіршується. Понад 3,4 мільйона людей потребують гумдопомоги у 2020-му році, понад півмільйона людей живуть в районах, які безпосередньо охоплені збройним конфліктом. Ще 2 мільйони людей живуть в умовах мінної небезпеки, залишків війни, які ще не вибухнули. Цей район, за відомостями ООН, став однією з ділянок, найбільш заражених мінами на планеті”, – розповів Пристайко.

Також він додав, що на початку 2020-го року ООН розробила план гуманітарного реагування для України на поточний рік, де передбачено необхідність 158 мільйонів доларів для надання допомоги українському народу через війну.

“Закликаємо міжнародне співтовариство внести вклад в ці починання”, – додав міністр.

LIVE | Заседание 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН по ситуации на временно оккупированных территориях Украины

Опубліковано UATV на русском Четвер, 20 лютого 2020 р.

Нагадаємо, уряд виділив 1,4 млрд грн на допомогу ветеранам і жертвам нацистських переслідувань.

Джерело UATV
дата 20.02.2020
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV