Гроші замість “пакунка малюка”: в Мінсоцполітики пояснили зміни (ВІДЕО)

uatv
05.08.2020
Фото з сайта glavcom.ua

П’ять тисяч гривень замість “пакунка малюка” – таку суму виплачуватимуть батькам у тих областях, де такі бокси для новонароджених уже закінчилися.

Про це в програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом” повідомив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик.

Він розповів, що міністерство зіткнулося з проблемами в тендерних закупівлях, тому і було вирішено перейти на монетизовану форму надання цієї програми.

“Перш за все, зазначу, що саме соціальна ініціатива забезпечення “пакунка малюка”, яка введена в 2018 році, є вельми важливою. На 2020 рік у державному бюджеті була передбачена відповідна програма, а також витрати на неї. Доручено проведення тендерної закупівлі державній установі “Професійні закупівлі”. Але за рішенням Антимонопольного комітету цей тендер був скасований. Зараз у нас сталася така ситуація, коли у 8 регіонах такі “пакунки” вже закінчилися. Ще в 4 регіонах залишки також дуже малі. Тому треба було швидко ухвалювати будь-яке рішення. Новий тендер займе ще місяців три, і реалізація цього проєкту буде досить тривала. Тим більше, що багато батьків звертали увагу на те, що вони все ж таки хотіли б бачити монетизовану форму”, – зазначив Котик.

Орієнтовно, за словами заступника міністра, пілотний проєкт буде проводитися протягом 2020 і 2021 року. Однак у разі певних обставин Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути це рішення. Сума в 5 тисяч гривень була визначена як максимальна межа вартості “пакунка малюка”, яку будуть виплачувати в повному розмірі на карту Приватбанку. При цьому вимагати якихось звітів від батьків міністерство не буде, оскільки буде впроваджена система, за якою за ці гроші батьки зможуть купити тільки дитячі товари і тільки в окремих магазинах, які візьмуть участь у цьому проєкті на договірних умовах.

“Обов’язок за контролем за реалізацією саме продуктів, речей дитячого призначення буде здійснюватися безпосередньо банком, Мінсоцполітики, а також торговельною мережею, яка приєдналася до цього проєкту. В цьому випадку ми дуже чітко розуміємо, що при наданні коштів вони можуть піти в іншому напрямі, не на дитину. Тому ми і ввели таку систему, знайшли новий механізм, який дозволить це проконтролювати. Щодо торговельних мереж хотів би зазначити, що вони будуть не спеціалізовані. Ми не будемо створювати якісь нові. Це будуть чинні торговельні мережі, які просто приєднаються до цього проєкту на договірних умовах”, – розповів чиновник.

Заступник міністра повідомив, що в Мінсоцполітики розглядають питання можливості вибору, але одним із основних завдань цього пілотного проєкту є дізнатися, яка форма – натуральна або грошова – буде кращою для людей, а також визначити, який набір дитячих товарів більш оптимальний.

“Один із пріоритетів – це вивчення звітності та соціального статусу. Тобто які товари люди перш за все купують, чим більше користуються батьки. Ми зможемо зробити певний соціальний аналіз і вийти вже на рішення, яке, я думаю, не викличе в суспільства жодних заперечень”, – пояснив суть пілотного проєкту заступник міністра.

Нагадаємо, у серпні 2018 року Міністерство соціальної політики затвердило склад “пакунка малюка” для новонароджених, які почали видавати з першого вересня.

Згодом Мінсоцполітики змінило вміст “пакунка малюка”.

Джерело UATV
дата 05.08.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×