Громадяни РФ вже готові вставати на захист своїх прав, – Володимир Жбанков (ВІДЕО)

uatv
13.08.2019
Скрін з відео

Спроби пояснити протести в Москві та інших російських містах втручанням інших країн – це звичайна практика для Кремля. Так відбувалося у всіх тоталітарних режимах. Але те, що влада РФ намагається пов’язати московські акції протесту з демонстраціями в Гонконзі та знайти загальних організаторів – вже абсурдна ситуація.

Про це в студії телеканалу UATV розповів юрист-міжнародник, експерт Дому Вільної Росії Володимир Жбанков.

МЗС Росії запропонувало Гонконгу, де вже понад 10 тижнів не вщухають демонстрації, разом знаходити країни, які, на їхню думку, причетні до організації протестів в обох регіонах. Представниця зовнішньополітичного відомства РФ Марія Захарова сказала, що буде правильно, якщо російська та китайська сторони по лінії відповідних служб обміняються інформацією про організацію таких акцій. Це свідчить про те, що в Росії серйозно поставилися до заяв Гонконгу з приводу того, що до протестів в регіоні можуть бути причетні США й інші західні країни.

За словами Володимира Жбанкова, така поведінка російської влади характерна для всіх тоталітарних режимів.

“Це відома параноя російської влади. Загалом, всі тоталітарні режими схильні звинувачувати у всіх своїх бідах якісь зовнішні сили, а не самих себе. Вони не можуть визнати, що протест може бути просто від того, що людям щось не подобається, що вони хочуть змін. Значить, за їхніми словами, існують якісь сили ззовні. Але це досить абсурдно. Самі подумайте і уявіть себе на місці російських громадян: скільки грошей потрібно отримати красивій дівчині, щоб піти отримувати по голові кийком. І робити так з тижня в тиждень. А це тисячі людей “, – розповідає гість студії.

Крім того, сьогодні в підбурюванні до протестів не можна звинуватити і російських опозиційних кандидатів, адже всі вони знаходяться під адміністративним арештом. У них немає інтернету та ніяких засобів зв’язку. Останньою на минулому тижні затримали кандидатку в Мосміськдуму Любов Соболь. Тобто, зараз у цих акцій взагалі немає ніяких лідерів, підкреслює Жбанков.

“Соболь теж затримували показово, з заламування рук. У нас чомусь останнім часом це – улюблена справа. Скажімо так, чим симпатичніша людина, тим сильніше її мордують”, – зазначає Володимир Жбанков.

Після акцій в Москві подібні заходи відбулися ще в 40 містах Росії. У деяких місцях вони були несподівано численні (наприклад, в Єкатеринбурзі), чого зовсім не очікувала місцева поліція. Але багато росіян дізнаються про ці протести з телевізора, а журналісти в РФ подають інформацію спотвореною.

Російське телебачення або не висвітлює (акції протесту – ред.), або навпаки – показує бідних нещасних омонівців, які пережили нестерпні моральні страждання. Але це навіть звучить досить абсурдно, тому що в одного кинули порожню пластикову пляшку, ще в одного – паперовий стаканчик. і, звичайно ж, цей великий чоловік в шоломі та бронежилеті від паперового стаканчика постраждав! Вони (журналісти – ред.) кажуть таке з дуже серйозним обличчям, але слухати це досить дивно. Тому, думаю, пасивне схвалення протестів швидко розповсюджується серед громадян. На наших землях завжди любили і співчували постраждалим, і ніколи не любили представників влади. Адже це очевидна картинка: кілька сот добре озброєних людей йдуть на звичайних людей. Що там не кажи, який закадровий текст не озвучуй в сюжетах – виставити це в вигідному баченні неможливо”, – розповідає юрист-міжнародник.

За словами експерта, навіть якщо такі акції приведуть до “російського Майдану”, він буде сильно відрізнятися від українського. Але громадяни РФ вже готові вставати на захист своїх прав, адже через наростання бідності з кожним роком, їм вже нічого втрачати.

“Кожна п’ята дитина в Росії знаходиться за межею бідності. Це величезне число. І якщо в “нульових” було деяке економічне зростання, зростання доходів, і було що втрачати, то тепер з кожними роком того, що можна втратити, все менше й менше. Це навіть вже не економічна стагнація, а просто плавне згортання економіки. Воно йде і не зупиняється”, – зазначає Володимир Жбанков.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 13.08.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV