Готувався відсидіти 12 років ні за що, – Роман Сущенко (ВІДЕО)

uatv
28.09.2019
Скрін із відео

Він пережив зраду, три роки ув’язнення, й готувався відсидіти 12 років ні за що. Роман Сущенко працював кореспондентом “Укрінформу” у Франції. А три роки тому приїхав до друга в Москву, де його затримали співробітники спецслужб РФ і звинуватили в шпигунстві.

І тепер, коли Роман Сущенко на свободі, він не без гіркоти згадує про ті події.

“Як тільки потрапив до СІЗО “Лефортово”, зробив психологічну установку – блокував погані думки, – каже колишній в’язень. – Бо якщо дати волю емоціям, усвідомити, що попереду – 20 років, то можна дійсно збожеволіти. Думав тільки про світле майбутнє”.

З кумом, на запрошення якого й приїхав до Москви, та який його врешті зрадив, Роман Сущенко більше не спілкувався.

“Це в минулому. За роки російської в’язниці остаточно усвідомив, що Україні не по дорозі з Росією, адже ми різні, – наголошує він. – Насильницьке нав’язування українцям комплексу меншовартості триває століттями. Але ми досі живемо. Ми толерантні, добрі, любимо життя, сім’ю і свою землю. На відміну від того, що відбувається там. і найголовніше – наш народ вміє цінувати життя, людське життя. Починаючи з обмінів і тих, хто захищає нас на сході країни. Це й допомога кримським татарам, біженцям і переселенцям”.

Роман Сущенко ще не звик до вільного життя.

“Біоритм таким самим залишився. Вже, слава богу, не о п’ятій встаю, а в шість, – каже він. – Я кілька разів, запрошуючи колег у палату, називав її камерою. Це жах”.

Перед очима у колишнього в’язня досі щасливий день звільнення.

“Я виходив передостаннім, – згадує Роман. – І коли побачив в ілюмінатор рідних … А вони ж виглядали мене! Був такий емоційний потужний підйом – словами не передати. Прийшов до тями вже тут, у Феофанії“.

Сущенко зізнається: багато втратив за ці три роки життя. Зокрема, в спілкуванні з рідними. Коли його затримали, синові Максиму минуло 9 років.

Зараз він готується активно включитися в громадянський рух зі звільнення політв’язнів і хоче знову писати як журналіст.

Більше серій з циклу “Звільнені” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 28.09.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV