Готовність “Нафтогазу” до переривання транзиту дозволить уникнути газового шантажу, – Коболєв

uatv
15.05.2019
Фото з сайта glavk.info

НАК “Нафтогаз України” проводить підготовку газотранспортної системи нашої держави до ймовірного переривання транзиту газу, яке може відбутися у січні 2020 року.

Про це повідомив голова правління НАК Андрій Коболєв у Facebook.

“Переривання “Газпромом” транзиту газу через Україну в січні 2020 року, коли закінчиться термін дії чинного контракту – цілком ймовірний сценарій. Безумовно, ми цього не хочемо, але мусимо бути повністю готовими до деструктивних дій з боку Росії”, – написав він.

“Укртрансгаз” під час наради з диспетчерами обговорив подальшу роботу газотранспортної системи у реверсному режимі, який буде задіяний у випадку нульового транзиту.

Крім цього, у “Нафтогазі” працюють над усуненням слабких ланок, щоб у майбутньому це не поставило під загрозу роботу ГТС. Так, відбувається реконструкція компресорної станції “Бар“.

“До зими необхідно накопичити в ПСГ близько 20 млрд куб.м. газу – за такої умови система працюватиме стабільно та гарантуватиме доставку газу всім споживачам”, – йдеться у повідомленні.

Для закупівлі газу потрібні значні кошти. Зараз “Нафтогаз” шукає можливі варіанти фінансування.

“Повна готовність до переривання транзиту – найкращий стоп-фактор для Газпрому та запобіжник від газового шантажу”, – наголосив Андрій Коболєв.

Нагадаємо, раніше “Нафтогаз” зменшив ціну на газ для населення.

Джерело UATV
дата 15.05.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV