Гончарі на Вінниччині відроджуватимуть барську кераміку

Спробувати робити унікальні керамічні вироби зможе кожен охочий

uatv
19.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

На Вінниччині у суботу, 20 жовтня гончарі відроджуватимуть унікальну барську кераміку. У місті Бар відбудуться науково-практичний семінар та пленер, присвячені цій унікальній стилістиці виготовлення керамічних виробів. Під час заходів усі охочі зможуть навчитися виготовляти такі вироби власноруч.

Про це повідомляє спеціаліст соціально-гуманітарного відділу з питань культури Барської міської ради Роман Григор’єв, передає Укрінформ.

“Науково-практичний семінар і пленер гончарів відбудуться в рамках проекту “Відродження традицій барської кераміки”, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Водночас це складові Міжнародного фестивалю-ярмарку “Apple Bar”, який відбудеться в місті цими вихідними. Мистецтвознавці, музейники й гончарі  обговорять питання відродження унікальної барської кераміки, а також відтворять на практиці її особливості, виготовляючи вироби у цій особливій стилістиці”, – повідомив Роман Григор’єв.

Під час пленеру митці з різних куточків України будуть творити вироби у стилі барських гончарів XVІI-XIХ століття. Вирізняється ця унікальна стилістика тим, що на біле тло наноситься обов’язковий художній елемент – зозуля на калині.

Повідомляється, що барська кераміка прирівнювалася за художнім значенням до бубнівської і крищинецької. Але у ХХ столітті під час голодоморів, війн та репресій ці традицію та техніку було втрачено.

Нагадаємо, на Вінниччині вдруге організують фестиваль-ярмарок APPLE BAR. Яблучне свято відбуватиметься 20 та 21 жовтня.

Джерело Укрінформ
дата 19.10.2018
категорії Туризм
поділитися

Топ новин на UA|TV