Головний рабин України закликав Ізраїль визнати Андрея Шептицького “Праведником народів світу”

uatv
21.01.2020
Скрін UATV

Головний рабин України Моше Реувен Азман надіслав листа до Яд Вашем (Меморіального комплексу історії Голокосту в Єрусалимі) з проханням надати митрополиту Андрею Шептицькому (очільник УГКЦ з 1900 по 1944 роки) почесне звання “Праведника народів світу”.

Про це лідер українських іудеїв написав на своїй сторінці в Facebook.

“Щойно надіслав листа до Яд Вашем з проханням напередодні Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту і 75-річчя визволення табору смерті Аушвіц допомогти у відновленні історичної справедливості по відношенню до митрополита Андрея Шептицького та присвоїти йому почесне звання “Праведника народів світу”, – повідомив Азман.

Головний рабин нагадав, що під час німецької окупації у Західній Україні ієрарх врятував понад 150 єврейських дітей, яких за його наказом переховували в монастирях.

Він наголосив, що порятунок єврейських дітей є важливішим фактором, ніж вітальні телеграми митрополита на адресу Адольфа Гітлера (через що Яд Вашем досі відмовлявся визнати Шептицького “Праведником народів світу).

“Мій обов’язок як головного рабина Києва та України і глибоке переконання як людини в тому, щоб підняти свій голос на захист великого гуманіста та друга єврейського народу Андрея Шептицького”, – підсумував релігійний діяч.

“Праведники народів світу” – термін, який використовується державою Ізраїль для відзначення неєвреїв, які ризикували життям під час Голокосту, щоб врятувати євреїв від знищення нацистами.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський в Ізраїлі візьме участь в пам’ятних заходах у межах Світового форуму Голокосту, присвяченого 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Детальніше про життя та діяльність Андрея Шептицького дивіться у проєкті UATVПишемо історію“.

Джерело UATV
дата 21.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×