Голосіївський парк: унікальне місце природного багатства в центрі мегаполісу (ВІДЕО)

Скрін із відео

Місце сили і природного багатства у самому центрі величезного й густонаселеного міста – унікальне явище. Одне з таких в Україні – Голосіївський національний парк. Важкодоступні ліси, наповнені первозданною природною красою, безтурботна тиша. Тут людина з давніх-давен і донині може набратися сили й енергії.

11 тисяч гектарів лісових, заболочених, остепнених угідь у 2007 році об’єднали в Голосіївський національний парк. А розташовані ці угіддя просто по сусідству з висотками й магістралями багатолюдної української столиці.

“Національний парк цілком міститься в межах Києва. У світі таких парків одиниці. У Європі є парки, розташовані неподалік від столиці, але так щоб усередині і з такою площею – ні, – розповідає начальник відділу рекреації НПП “Голосіївський” Олег Година. – 95% угідь становлять ліси. На півдні – піщана надзаплавна тераса Дніпра, вкрита сосновими лісами. Північна частина парку складається з урочищ з широколистяними лісами, Голосіївський – один із них”.

За словами фахівця, ліс заповідника багатий на вікові дерева, яким 400 й більше років.

У такому віці, за словами пана Години, вони тільки виглядають потужними та здоровими, а насправді їхня деревина стає крихкою, менш стійкою до хвороб. У дуплах таких дерев селиться багато птахів: горобці, сови, дятли. А рідкісні хижі птахи полюбляють крони високих дерев. “У Голосіївському мешкають здебільшого лісові види пернатих. Більшість із них в холодну пору відлітає на південь, а тих, які залишилися зимувати в парку, підгодовують, допомагаючи пережити голодний період”, – зазначив Олег Година.

У той же час на зимівлю в парк прилітають омелюхи, синиці довгохвості та інші види птахів. Але побачити їх у лісі досить складно, бо вони тримаються високо у кронах.

Ще одна унікальна особливість заповідника в тому, що тут залишилися так звані остепнені ділянки.

“Це залишки сарматських соснових лісів. У Європі вони підлягають охороні. Завдяки цьому тут створено важливу ботанічну лабораторію, яка називається Кончезаспівський ліс, – зазначає Олена Прядко, начальник наукового відділу НПП “Голосіївський”. – Вона поширюється на всю терасу Дніпра, котра належить до околиць парку” .

Наукові співробітники та працівники заповідника переконані: поки цей природний куточок в околицях мегаполіса залишається недоторканим, тутешні угіддя будуть щедро ділитися з городянами чистим повітрям, красою ландшафтів і заспокійливою тишею.

Більше випусків про унікальні природні заповідники нашої країни дивіться у програмі “Незвідана Україна” за посиланням.

Прямий ефір