GLOSS: молоді українські дизайнери поділилися секретами успіху (ВІДЕО)

Скрін з відео

Модельєр одягу – це професія, яка завжди вважалася модною. Багато абітурієнтів fashion-освітніх закладів мріють про кар’єру дизайнера, але часто навіть не уявляють, через які терни доведеться пройти, щоби стати іменитим кутюр’є.

Хтось навчається дизайну зі студентських років, а хтось освоює цю професію вже зрілою особистістю. Як би там не було, але талановитих модельєрів дійсно багато.

Чим же займаються дизайнери одягу та в чому специфіка цієї професії?

Дизайнер-модельєр – це, безумовно, творча професія, але вона вимагає певних знань і навичок. Окрім створення ескізів, дизайнер повинен бути знайомий з основами конструювання та моделювання одягу.

Багато кутюр’є ще з дитинства виявляють у себе талант придумувати одяг. Наприклад, у Milena, яка зараз освоює професію дизайнера в жіночому університеті Іхва в Сеулі, здібності в цій сфері проявилися ще у школі.

“Наприкінці 11 класу я створила свій мініпроект різних принтованих панамок і поясних сумок. Можна сказати, що це був мій маленький старт у цій сфері”, – говорить студентка, дизайнерка-початківець Milena.

На кафедрі дизайну в Сеульському жіночому університеті до світу моди ставляться як до мистецтва. Art-fashion (як напрям у моді) приваблює багатьох початківців-модельєрів. Створюючи свої колекції, студенти завжди можуть розраховувати на підтримку викладачів.

Багато студентів-дизайнерів підробляють на бекстейджі fashion-показів, конкурсів для дизайнерів або підмайстром у дизайнерських цехах у досвідченіших майстрів. Ну, а якщо пощастить, їхня допомога може знадобитися в розробці ескізів. Для молодих дизайнерів дуже корисно зануритися в закулісне життя fashion-світу. Таким чином, вони набувають безцінного досвіду і поповнюють своє портфоліо.

Ще одна можливість для молодих дизайнерів заявити про себе – участь у конкурсах.

“Звісно, у мене їх було дуже багато. Два рази була в Китаї – брала участь у Міжнародному конкурсі. У “Печерських каштанах” – тричі, в “Сузір’ї” – два рази, “Погляд у майбутнє” – теж двічі” , – розповідає переможниця конкурсу “Печерські каштани” Анна Харченко.

Конкурс для молодих дизайнерів та ілюстраторів “Epson Digital Fashion” відбувається в межах Ukrainian Fashion Week. Дизайнерам надається можливість розробки digital-принта (це тканина з унікальним і неповторним принтом). Для модельєрів-початківців це можливість не просто відшити колекцію, а й представити її на головному подіумі України.

В Україні є безліч конкурсів для молодих дизайнерів. Але найпопулярніший для юних модельєрів і студентів дизайнерських факультетів – міжнародний конкурс “Печерські каштани“. За час його існування в ньому брали участь молоді дизайнери з Грузії, Нігерії, Білорусі, Китаю та інших країн.

Ілона Дубицька завжди мала винятковий смак, захоплювалася модою, але, швидше, як і будь-яка жінка. Тобто, професійно дизайну не навчалася. Свого часу вона розробляла концепцію магазину етноодягу. Етнічні мотиви й надихнули її на створення власної колекції. Поки що дизайнерка-початківець випустила дві колекції. Як новачок у fashion-індустрії, вона зіткнулася з труднощами виробництва і збуту, але дизайнера це не зупинило.

Отже, щоби стати дизайнером одягу, крім таланту, необхідні знання в цій галузі. Навчатися дизайну можна як в Україні, так і в зарубіжних навчальних fashion-закладах. Але найголовніше для молодих творців одягу – це віра в свій талант і саморозвиток, а також велике бажання посісти гідну нішу у fashion-світі.

Більше випусків програми GLOSS на UATV дивіться за посиланням.

Прямий ефір