Глобальні мережі на порозі боротьби за регуляцію, – Арестович

uatv
11.12.2020
Скрін каналу “Дом”

Понад половина жителів планети – користувачі соціальних мереж. Нові форми спілкування охоплюють усе більше людей, створюють усе більше можливостей і все більше ризиків. Медіаексперти говорять про незахищеність особистих даних і передрікають масштабну боротьбу за регулювання глобальних мереж.

Тенденції розвитку соціальних платформ в інтернеті, ризики, непомітні пересічним користувачам, і прогнозування ринку обговорювали в програмі “Код безопасности” на телеканалі “Дом”.

Так, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі і радник зі стратегічних комунікацій керівника Офісу президента Олексій Арестович вважає, що в найближчі 3-5 років на інтернетспільноту чекає “війна всіх проти всіх” – з погляду розвитку платформ, поглинання, злиття, контролю даних і регулювання.

“Оскільки це неврегульована сфера, виникають дві тенденції. Перша – боротьба за регуляцію ще буде. Зокрема між урядами, мережами, міжнародне регулювання. А друге – користувалися, користуються і користуватимуться в тому чи іншому варіанті, тому що відмовлятися від такої конкурентної переваги не стане ніхто. Тобто будуть шукати лазівки, будуть шукати можливості. І тут питання – ми за регуляцію чи за прозорість інтернету? І пошук балансу між двома цими речами”, – зазначив Арестович.

Навіть грамотні користувачі, за його словами, часто не забороняють або не обмежують доступ до своїх персональних даних.

“Індивідуалізація, кастомізація присутності в інтернеті, маршрутизація. Це схоже на історію, яку буде дуже легко відстежувати уряд, спецслужби, зловмисники т. д.”, – зауважив радник керівника Офісу президента.

Пост інтернетексперт Антон Меркуров вважає, що обмеження в інтернеті та спроби все регулювати тільки дратують користувачів, і вони швидко знаходять способи обійти заборону.

“Коли в сусідній Білорусі “відрубують” інтернет, що, звичайно, дикість і жах, – дякувати, в нас є технології, завдяки яким і там він працює. Але це ж тільки злість викликає”, – сказав він.

При цьому, на думку Меркурова, доступність персональних даних виховує користувачів і вчить їх самостійно зберігати.

“150 років тому людьми торгували, світ змінюється, ми зараз у тому періоді, коли йде велика дискусія про персональні дані. Але це настільки швидкоплинно, що ми з вами це пару років обговоримо, потім усе прикрутять через спеціальні технології, щоб ці дані нормально там передавалися, і вигадають нормальні якісь форми, навіть, припустимо, регулювання. І все заспокоїться”, – говорить експерт.

Крім того, експерти обговорили зв’язок між захистом персональних даних та монополізацією ринку. Локальні мережі вони вважають безперспективними.

“Треба пам’ятати, що такі гіганти, як Facebook, WhatsApp, Instagram і Tik Tok вкладають величезні гроші в розробку свого продукту, в його привабливість і зручність для користувача. Тому, мені здається, повернутися до локальних сервісів у чистому вигляді – дивна і безперспективна ідея”, – говорить створювач агентства соціальних мереж Блінк HAVAS Сагі Чемец.

За його словами, великі соціальні платформи ростуть і вдосконалюються.

“Мені здається, ми побачимо дещо інший процес, а саме запозичення великими сервісами тих чи тих особливостей один одного. Наприклад, Instagram запозичив у того ж Tik Tok хвилинні відео, як свого часу зробив Twitter, поглинувши сервіс коротких відео Vinе”, – розповів Сагі Чемец.

Нагадаємо, що у додатку Google Maps з’явилась нова опція.

Читайте також: Україна отримає 128 млн грн на цифровізацію послуг

Джерело UATV
дата 11.12.2020
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×