Гід по “ДніПРОметей Повсталий” (ФОТО)

uatv
20.09.2019

28 вересня у шахті станція метро “Центральна” відбудеться 4 покази сайд-специфік проєкту “ДніПРОметей Повсталий” від режисера Дмитра Костюминського.

“ДніПРОметей Повсталий” – це унікальний для всього світу проєкт, виникнення якого у Дніпрі стало можливим завдяки працівникам Дніпрометробуду. Дніпрометробудівці взяли на себе всю підготовку локації та забезпечують її повну надійність для артистів та глядачів.

Постановка – це музично-перформативне-візуальне дійство, до створення якого залучені сучасні українські композитори, музиканти, художники та перформери.

Щоб потрапити в шахту, глядачі заходитимуть на територію Дніпрометробуду, отримуватимуть необхідне екіпірування (чоботи, шоломи, жилетки), далі будуть проходити до спеціальних потужно-габаритних ліфтів та групами по 10 осіб спускатися на глибину 50 метрів під землю.

На 4 локаціях підземелля розкриватиметься 4 міфи про одіозну фігуру Прометея, який боровся за свободу людини від богів. Людина в принципі живе в закритих рамках, тому з’явилося бажання її звільнити. “ДніПРОметей Повсталий” – змога зануритися в себе через проживання абсолютно інакшого для світу досвіду, та залишитися наодинці з власним “я”.

Ідею до створення постановки режисеру дала книга Роберта Вілсона “Прометей повсталий. Психологія еволюції”. У цьому творі автор оповідає про контури життя, які є етапами розвитку. Глядач, потрапляючи в тунель, буде проходити етапи розмови з собою і ставити питання собі. Допомагатиме “занурюватися” у свою особистість особлива музика, написана композитором з Дніпра Дмитром Демченком спеціально для цього перформансу.

Сайд-специфік проєкти – це візитна картка та покликання ГОГОЛЬFEST. Їхня сила у тому, що вони відбуваються не на класичній театральній сцені, а в непристосованих для цього місцях, що дозволяє по-новому взаємодіяти з глядачами і простором.

Стратегія фестивалю передбачає ревіталізацію міських просторів. Історичні, знакові й оригінальні локації перетворюються на центри культурної активності, набирають нових змістів, розкривають у собі нову рушійну силу. Внаслідок своїх генетичних особливостей та взаємодії з мистецтвом, такі локації стають унікальними явищами на культурній мапі не тільки міста чи України, а й усього світу.

Історія ГОГОЛЬFEST від самого початку вибудовувалася саме завдяки сайд-специфік спрямуванню – починаючи від першого фестивалю у 2007 році на території сирих будівель майбутнього “Мистецького арсеналу” в Києві.

Серед останніх сайд-специфік проєктів ГОГОЛЬFEST – “балет кранів” і гранд-опера Nero, які цього року в Маріуполі відбулися на території Азовського судноремонтного заводу. Понад 600 глядачів стали учасниками фантастичного досвіду, коли протягом музично-перформативної постановки під воду занурювався промисловий корабельний док, де відбувалася дія та перебували всі глядачі.

Проєкт “ДніПРОметей повсталий” у шахті станції “Центральна” – це інший погляд на метро, спроба переосмислити простір та його сутність. “ДніПРОметей повсталий” – це фантастичний культурний продукт, який може бути створений лише в Дніпрі.

Важливою частиною проєкту є також пряма трансляція одного з показів від OpenTheatre. Це надзвичайно професійна команда, котрі сьогодні єдиними в Україні здійснюють записи та трансляції театральних постановок на топовому рівні.

Завдяки OpenTheatre, постановку “ДніПРОметей повсталий” зможе подивитися кожен. Буде трансляція в інтернеті, також її у прямому ефірі показуватимуть низка міських та всеукраїнських телеканалів.

Окремою подією стане перегляд прямої трансляції “ДніПРОметей повсталий” в Аерокосмічному центрі 28 вересня о 17:00 – на великому екрані, з потужним якісним звуком. Потрапити зможуть усі, хто матиме абонемент DniPRO ГогольFest.

Фестиваль DniPRO ГогольFest відбувається за ініціативи та підтримки генерального партнера – програми “Культурна столиця”. Генеральний партнер – UA:ДНІПРО.

Джерело UATV
дата 20.09.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Топ новин на UA|TV