Генсек в Одесі обговорить підтримку реформ в Україні, – Александер Вінніков

uatv
21.10.2019
Фото UATV

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков підкреслив важливість для двосторонніх взаємин візиту генерального секретаря Єнса Столтенберга до Одеси, який відбудеться 30-31 жовтня.

Під час круглого столу в Дипломатичній академії України “Україна-НАТО: що на столі переговорів?”, Вінніков зазначив: “Візит групи представників Північноатлантичного альянсу на чолі з генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом стане однією з головних подій у відносинах Україна-НАТО цього року. Останній візит такого рівня відбувся у 2017 році. Головною його метою є рішуче нагадування про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, увага буде зосереджена на ситуації в Чорному морі, а також підтримці процесів реформування, особливо у галузях, які стосуються співпраці з НАТО”.

Александер Вінніков наголосив, що безпекова ситуація в Україні щодо війни на сході країни та незаконна анексія Криму стануть важливими питаннями на порядку денному візиту генсека НАТО. Також сторони обговорять ситуацію в Чорному морі з огляду на забезпечення суверенності України в її територіальних водах.

Віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба завірив, що євроатлантичний вектор України залишається незмінним. Зокрема, він зазначив: “Сьогоднішній фокус відносин з Альянсом такий: ми маємо бути один одному ще більш корисними, а тому маємо формувати якомога більшу групу євроатлантичного клубу в Збройних силах, в правоохоронних органах”.

Під час круглого столу учасники обговорили підписання нової редакції Закону України “Про Службу безпеки України”. Згідно кращих практик НАТО та СБУ, будуть закладені функції контррозвідувального захисту державного суверенітету, протидії розвідувально-підривній діяльності проти України та боротьби з тероризмом та забезпечення державної таємниці.

Вінніков наголосив, що зміни та трансформації мають торкнутись не лише законодавства, а й усього сектору оборони країни, зокрема системи командування та управління, професійної військової освіти за стандартами НАТО тощо.

Джерело UATV
дата 21.10.2019
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV