Генпрокуратура контролюватиме розслідування злочинів проти дітей, позбавлених батьківського піклування

uatv
07.04.2020
Фото Укрінформ

Керівництво Офісу генерального прокурора взяло на особистий контроль розслідування справ про вчинення насильницьких злочинів щодо дітей, влаштованих до державних закладів та установ, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей і сімей патронатних вихователів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, інформує UATV.

Найпоширеніші з таких злочинів – зґвалтування, сексуальне насильство, розбещення, заподіяння тілесних ушкоджень та застосування психологічного насильства.

“Прокуратура має зосередити увагу на захисті дітей-потерпілих, особливо тих, які зазнають насилля, перебуваючи під опікою держави. Ми маємо контролювати розслідування кожного злочину стосовно дітей, позбавлених батьківського піклування. Їхня безпека і справедливість щодо них – наша особлива зона відповідальності”, – зазначила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

За її словами, прокуратура має реагувати найжорсткішим чином, якщо діти замість реабілітації та тепла отримують побої та зґвалтування.

“Ми маємо зараз провести ревізію всіх подібних справ і перевірити, чи належним чином правоохоронна система спрацьовує в кожному конкретному випадку”, – наголосила Венедіктова.

В органах прокуратури зараз розширено повноваження підрозділів захисту прав дітей і протидії насильству. Цим підрозділам віддали доручення проаналізувати, чи вилучали на час розслідування потерпілих дітей із закладів та прийомних сімей, а також чи відсторонювали від посад осіб, яких підозрювали у вчиненні злочинів щодо вихованців.

Крім цього, працівники прокуратури вивчать вироки у таких провадженнях.

Найближчим часом Офіс генпрокурора планує провести координаційну нараду з питань захисту дітей і протидії злочинам щодо них з усіма правоохоронними органами.

Нагадаємо, експерти ЮНІСЕФ допомагатимуть Україні у розвитку програм захисту дітей.

Джерело UATV
дата 07.04.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×