Газотранспортна система перейде у 100-відсоткову власність Мінфіну, – Ковалів (ВІДЕО)

uatv
28.10.2019
Скрін з відео

100-відсотковим власником газотранспортної системи, виведеної з групи “Нафтогаз”, стане держава в особі Міністерства фінансів.

Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента України Юлія Ковалів під час пресконференції, інформує UATV.

Зараз перед українською державою стоїть завдання – провести анбалдінг, тобто відокремлення системного оператора газотранспортної системи (ГТС), а також здійснити його сертифікацію відповідно до вимог європейського енергетичного співтовариства до 1 січня 2020 року.

“Для цього оператор ГТС має бути виведений з групи “Нафтогаз“, переданий до іншого міністерства – визначено, що це буде Мінфін, як 100-відсотковий акціонер оператора ГТС. Парламент зараз розглядає відповідний законопроєкт, у якому передбачено, що приватизація, оренда, концесія або інший вид відчуження ГТС заборонені та неможливі”, – сказала Юлія Ковалів.

За її словами, на цьому етапі держава в особі Мінфіну матиме повний контроль над оператором ГТС.

Провести анбалдінг варто не лише з точки зору інвестиційної привабливості, наголосила заступниця керівника Офісу президента.

“З точки зору енергетичного ринку нам потрібно мати відокремленого та незалежного оператора”, – зазначила Ковалів.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила за основу проєкт закону №2239-1 “Про внесення змін до деяких законів України в зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу” 18 жовтня. За відповідне рішення проголосували 286 нардепів. Відповідність документа вимогам Третього енергопакета Євросоюзу підтвердило Енергетичне співтовариство.

До другого читання законопроєкт опрацьовуватиметься за скороченими термінами. За це проголосували 260 нардепів.

Також у Брюсселі сьогодні відбуваються тристоронні переговори щодо газу.

Джерело UATV
дата 28.10.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×