Газ для населення у травні подешевшав на 21%, – “Нафтогаз”

uatv
22.05.2020
Фото із сайта racurs.ua

Ціна на газ для населення у травні 2020-го року зменшилася на 21% у порівнянні з квітнем.

Про це повідомляють у департаменті з комунікацій НАК “Нафтогаз України”, інформує UATV.

“У травні 2020-го року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК “Нафтогаз України” постачає газ у межах публічних спеціальних обов’язків (ПСО), знизилась до 2,3 грн за кубометр (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Це на 21% менше порівняно з квітнем 2020-го року”, – зазначається у повідомленні.

У “Нафтогазі” наголошують, що від початку цього року ціна ПСО стала меншою на 51%. У той же час в порівнянні з таким же періодом минулого року падіння вартості газу сягнуло 62%.

Зараз спостерігається рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, і на природний газ у тому числі. Такі наслідки спричинила світова економічна криза. За даними аналітиків НАК “Нафтогаз України”, у травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років.

В Україні додатковим фактором, який тисне на ціну, є високий рівень заповнення підземних сховищ газу. Оскільки держава добре підготувалася до попереднього опалювального сезону, а зима цього року була теплою, у ПСГ накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою – 17,5 млрд кубометрів.

“Цінова ситуація на ринку сприяє намірам Уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року. В міжопалювальний сезон передумов для зростання цін значно менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запасу газу у європейських та українських сховищах та літній період – все це дозволить зробити плавний та безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку”, – наголосив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

Нагадаємо, раніше міністр економіки повідомляв, що непередбачуваних стрибків цін у магазинах не буде.

Читайте також: “Польща стане одним із гарантів енергобезпеки України”: Дуда заявив про початок будівництва газопроводу Baltic Pipe

Джерело UATV
дата 22.05.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×