ФСБ Росії намагалася викрасти дані візового центру Великої Британії

Фото Укрінформ-UATV

Група Bellingcat разом із виданням The Insider провели розслідування щодо намагань ФСБ РФ отримати доступ до баз даних візового центру TLSсontact.

Про це повідомляє Європейська правда.

Як відомо, візовий центр TLSсontact надає послуги з обробки заяв на візи в країни Шенгенської зони та Велику Британію.

Розслідувачі намагалися дослідити, яким чином члени російської розвідки “Петров” і “Боширов” отримали британську візу.

За словами колишнього IT-співробітника TLSсontact Вадима Мітрофанова (ім’я змінено), у 2016 році його завербували як таємного співробітника ФСБ. Пізніше він повинен був відкрити візи декільком людям, щоб їхні паспорти приймалися та затверджувалися безпосередньо консульством без будь-яких перевірок і без будь-яких слідів у візовому центрі.

Вадим Мітрофанов відповів, що зробити паспорти без своєї людини в посольстві – неможливо. Одразу після цього “Петров” і “Боширов” вперше відвідали Велику Британію.

Пізніше у нього вимагали  інформацію про внутрішні регламенти та організаційну структуру TLSContact, про IТ-мережі та інфраструктурні проекти, а також про використання систем виявлення вторгнень. 

Вадим Мітрофанов давав підроблені дані з встановленими приманками для виявлення вторгнення. Проте пізніше він помітив, що ФСБ насправді має доступ до цієї інформації.

Майже через рік після того як Мітрофанова було завербовано ФСБ, він прибув в США з сім’єю і звернувся з проханням політичного притулку. Та чи дадуть йому притулок – поки невідомо.

Раніше, директор швейцарської розвідувальної служби NDB Жан-Філіп Гаудін розповів, що російські шпигуни останнім часом стали більш активними. Швейцарська прокуратура розслідує справу про кібератаки проти офісу Всесвітнього антидопінгового агентства.

Прямий ефір