Фрі-файт: які головні особливості суто українського виду спорту (ВІДЕО)

У програмі "Ровесник" UATV розповідає про те, чому новий вид спорту може бути корисний кожному

uatv
23.10.2018

Скріншот з відео

Не можете визначитися між боксом, самбо, карате та дзюдо – тоді вам точно підійде фрі-файт. Цей вид спорту володіє універсальним арсеналом прийомів, а максимальна свобода дій на манежі перетворює змагання на нереальне видовище.

У програмі “Ровесник” на UATV можна познайомитися з суто українським видом спорту – фрі-файтом, і з сучасними козаками.

Фрі-файтер Віталій Дудківський розповів про сучасний стан цього виду спорту в нашій країні.

“Фрі-файт цікавий саме тим, що народжений в Україні. Це молодий вид спорту, але він стрімко набирає обертів. У кожній великій області України є клуб фрі-файту, створені всеукраїнська та міжнародна федерація фрі-файту. Формуються як молоді, так і дорослі чемпіони, які досягають розрядів міжнародного класу. Наш учитель Андрій Старовойт має дуже велику базу”, – говорить Віталій Дудківський.

Віталій зазначає, що у школі фрі-файту “Пересвіт” сформувався його характер, він знайшов справжніх друзів.

“Школа бойових мистецтв не просто вчить тебе ставати сильним, тут не тільки формується характер, тут передусім ти стаєш людиною”, – підсумував Дудківський.

Антон Отверченко займається фрі-файтом відносно недавно, приблизно два-три роки. Спортсмен зізнався, що йому сподобався цей вид спорту, тому що в тренуваннях присутня певна ідеологія.

“Тут отримують не тільки фізичний, а й духовний, і моральний розвиток”, – вважає Отверченко.

Євген Однорог почав займатися фрі-файтом у 2009 році.

“До цього займався вільною боротьбою і зрозумів, що цей вид спорту – фрі-файт – дуже близький мені. Хотів спробувати щось нове. Дізнався, що в селищі Коцюбинське під Києвом є спортивна школа, в якій викладають фрі-файт. Прийшов на тренування – і буквально з першого тренування мені все дуже сподобалося. Я відчув, що це те, чим я хочу займатися. У цьому виді спорту мені подобається різноманітність техніки, адже у фрі-файті можна битися в стійці та боротися на землі. Також фрі-файт відрізняється від інших єдиноборств тим, що в ньому є своя філософія воїна, принципи честі, гідності, поваги до суперника, батьків, батьківщини, свого вчителя”, – ділиться своїми спогадами спортсмен.

Михайло Росохатий, майстер спорту України з фрі-файту та тренер вищої категорії, упевнений, що одним із ключових інструментів для комунікації зі спортсменами є чайна церемонія.

“За допомогою цього ми ділимося думками, налаштовуємося на одну хвилю”, – говорить він.

 

Спортсмени розповіли про свої досягнення в цьому виді спорту.

“У фрі-файті регулярно проводяться змагання за двома напрямами. Перше – це аматорські змагання, друге – професійні. Спочатку я, як і всі, виступав” за любителів”, був чемпіоном України. Таким чином отримав право представляти Україну на Чемпіонаті світу з фрі-файту. Ми довго готувалися, і я став чемпіоном світу серед любителів”, – розповідає Євген Однорог.

Зараз в Україні є федерація фрі-файту, і це одна велика сім’я. Фрі-файтери стверджують, що після того як ти провів поєдинок з суперником, ти стаєш його другом, і додають, що кожен охочий займатися цим видом спорту відкриє для себе щось нове.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 23.10.2018
категорії Спорт
поділитися

Топ новин на UA|TV