“Формула Штайнмайєра” не передбачає закріплення в Конституції особливого статусу для ОРДЛО, – Фесенко

uatv
17.09.2019
Скрін UATV

Українці найбільше довіряють президенту Володимиру Зеленському та Збройним силам, а найменше російським ЗМІ. Про це говорять результати соцопитування Центру Разумкова. Крім того, 57% вважають, що події розвиваються в правильному напрямі. Діяльність глави держави позитивно оцінюють 70% респондентів.

Політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко розповів журналістам UATV, як кредит довіри українців глава держави може використовувати для врегулювання ситуації на Донбасі.

Фесенко вважає, що всі заклики про “зраду” не відповідають дійсності.

“Зараз обговорюється так звана “формула Штайнмайєра”. Це умова, яку росіяни поставили для проведення на найвищому рівні саміту в Нормандському форматі. Нічого фатального або зрадницького формально в ній (формулі) немає. Ризик скоріше потенційний. Згідно формулі, Україна попередньо визнає особливий статус ОРДЛО”, – говорить політолог.

Він підкреслив, що в цій формулі немає жодного слова про те, що Україна повинна закріпити особливий статус окремих районів Донбасу в Конституції.

“Це вигадки російських ЗМІ”, – резюмував глава Центру прикладних політичних досліджень “Пента”.

Експерт звернув увагу на те, що місцеві вибори в ОРДЛО мають пройти тільки за українськими законами, з українськими партіями, за спостереженням українських ЗМІ.

“Ми повинні, в тій чи іншій формі, це зафіксувати“, – сказав він.

Фесенко підкреслив, що особливий статус можна надати тільки території, але ні в якому разі не для незаконних збройних формувань.

“Є певні ризики, але президент і дипломати звертають на ці ризики свою увагу. Вони хочуть миру, але мир не може бути здобутий будь-якою ціною”, – вважає політолог.

Також проблемою у врегулюванні ситуації на Донбасі є те, що Росія досі не визнає наявність своїх військ на цій території.

“Всі розуміють, що там (в ОРДЛО) є військові РФ в формі бойовиків. Як їх вивести – потрібно це зафіксувати документально”, – пояснив він.

Підсумовуючи, Фесенко зазначив, що головною проблемою зараз є пошук компромісів між Україною та Росією, і питання щодо того, чи піде Путін на ці компроміси.

Телеверсію інтерв’ю з Володимиром Фесенком дивіться в програмі “Лицом к лицу” 17 вересня в 21:00 на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 17.09.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×