Фонд держмайна заощадив 400 млн грн у результаті першого етапу цифрової трансформації (ВІДЕО)

Скрін каналу “Дом”

У Фонді держмайна віднедавна став доступний безкоштовний сервіс для оцінки нерухомості. Його запровадили з метою ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості. До кінця року в установі можна буде отримати ще одну нову електронну послугу – дистанційну довідку про вартість об’єкта нерухомості.

Коли буде реалізовано сервіс і які його переваги – у програмі “Официальный разговор” розповіла Юлія Бєлова, заступник голови Фонду держмайна України.

За її словами, перший етап цифрової трансформації Фонду вдалося реалізувати всього за 35 днів.

“Я хочу трошки розповісти про більш широкий контекст цього питання, тому що діджіталізація у сфері оціночної діяльності в нас уже має історію успіху. На початок року ми в рекордні терміни – за 35 днів розробили і впровадили сервіс із внесення інформації в єдину базу даних звітів про оцінку. Це ми зробили на виконання вимог закону України про ліквідацію корупційних схем, і закон був ухвалений, підписаний, вступив у дію в кінці 2019 року. Ми за 35 днів реалізували перший етап. І завдяки цьому ми вже зараз заощадили громадянам України близько 400 мільйонів гривень, які раніше громадяни України платили посередникам якраз за внесення інформації в єдину базу”, – говорить заступниця голови Фонду держмайна.

Новий сервіс є безкоштовним і допомагає економити українцям 1800 гривень з однієї операції по внесенню даних.

“Ми створили власний безкоштовний сервіс, дали безперешкодний доступ до такої бази, тим самим прибрали посередників і забезпечили вільний доступ громадянам. Вони перестали платити значні кошти – там близько 1800 гривень коштувала одна операція із внесення даних”, – зазначила вона.

За словами Бєлової, раніше така практика була абсолютно законною.

“Це була законодавча норма про існування посередників, які повинні були надавати громадянам послугу із внесення інформації зі звітів у єдину базу. І ось якраз була дуже хороша депутатська ініціатива про скасування такої норми та ліквідації таких посередників. Закон так і називався – “Про скасування корупційних схем” у цій сфері, і ось ми реалізували перший етап дуже вдало. Що стосується другого етапу, такий закон передбачав додаткову адміністративну послугу для громадян у сфері оцінки. Щоб громадяни могли не звертатися щоразу до оцінювача, а безпосередньо отримувати електронну довідку про вартість своєї нерухомості дистанційно, якщо вони хотіли здійснювати з нею якісь правочини”, – додала гостя програми.

На реалізацію проєкту було закладено кошти в бюджеті, але через пандемію гроші були переведені на рахунок організації по боротьбі з COVID. Фонду державного майна довелося звернутися до міжнародних донорів, які зі свого боку оперативно відгукнулися. Це дозволило продовжувати роботу над проєктом.

Нагадаємо, що 200 підприємств для приватизації Кабмін передав Фонду держмайна.

Читайте також: Збитки держпідприємств за минулий рік становлять 170 млрд грн, – Фонд держмайна (ВІДЕО)

Прямой эфир