Фільмом “Жінка на війні” відкриється Одеський кінофестиваль

В позаконкурсній програмі "Фестиваль фестивалів" будуть показані фільми-хіти, які отримали нагороди і були відзначені на престижних світових фестивалях

uatv
13.06.2018

Фото з сайта unn.com.ua

Фільмом відкриття IX Одеського кінофестивалю, що відкриється 13 липня, стане стрічка “Жінка на війніБенедікта Ерлінгссона, повідомила на прес-конференції генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич, інформує Укрінформ.

“Мабуть, вперше в історії Одеського кінофестивалю  фільм-відкриття – це копродукція Ісландії, Франції та України, фільм “Жінка на війні”, який було представлено зовсім недавно в програмі Каннського кінофестивалю “Тиждень критики” і він отримав нагороду. Режисер Бенедікт Ерлінгссон і творча група фільму представлять його церемонії відкриття Одеського кінофестивалю”, – сказала Сінькевич.

Вона також розповіла, що в позаконкурсній програмі “Фестиваль фестивалів” будуть показані фільми-хіти, які отримали нагороди і були відзначені на престижних світових фестивалях.

“Зокрема, ми покажемо фільм “Донбас” Сергія Лозниці, який отримав цьогоріч нагороду програми “Особливий погляд” Каннського кінофестивалю. Сергій Лозниця приїде і особисто представить картину”, – зазначила генпродюсер.

В цій програмі, за її словами, будуть також представлені фільми: “Три обличчя” режисера Джафара Панагі, який було нагороджено в Каннах призом за найкращий сценарій; “Фокстрот” Шмуеля Маоза, який отримав Гран-прі Венеціанського кінофестивалю; “Звіти про Сару і Саліма” Муаяда Алаяна, що був відзначений призом глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю у Роттердамі; “Молитва” Сердіка Кана, що отримав “Срібного ведмедя” на Берлінале за найкращу акторську роботу; “Образа” Зіада Дуейрі, що здобув нагороду Венеціанського кінофестивалю за найкращу чоловічу роль; “Дочка моя” Лаури Біспурі, що був номінований на “Золотого ведмедя” на Берлінале.

Повідомлялося раніше, на російському кінофестивалі “Кінотавр” закликали звільнити Олега Сенцова.

Зі сцени фестивалю режисери Олексій Попогребський та кінокритик Андрій Плахов зачитали звернення від імені двох членів журі “Кінотавра”, в якому вони звернулися із закликом звільнити Сенцова.

Джерело Укрінформ
дата 13.06.2018
категорії Культура
поділитися
Топ новин на UA|TV