Федеріка Могеріні закликає Туреччину зупинити військову операцію в Сирії

uatv
10.10.2019
Фото АР

Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Туреччину зупинити військову операцію в Сирії, яка може призвести лише до швидкого погіршення гуманітарної, військової, політичної та стратегічної ситуації в цій країні.

Про це пише Укрінформ із посиланням на Європейську службу зовнішніх дій.

“Відлуння може бути надзвичайно серйозним у гуманітарному, військовому, політичному та стратегічному вимірах. Виходячи зі всіх цих причин, ми закликаємо Туреччину негайно зупинити її односторонні воєнні дії”, – заявила Могеріні.

За її словами, новий спалах воєнних дій на північному сході Сирії посилить страждання населення країни та спровокує нові хвилі біженців.

Читайте також: Турецькі війська у Сирії: США пригрозили масштабними санкціями проти Анкари

“Одноосібні дії Туреччини загрожують прогресу, досягнутому глобальною коаліцією, до якої входить і Туреччина, у боротьбі з “Ісламською державою”. Військові дії підірвуть безпеку місцевих союзників міжнародної коаліції, зокрема сил курдів, принесуть нестабільність на північному сході Сирії та створять ґрунт для відновлення “Ісламської держави”, – йдеться у заяві.

Могеріні критично оцінила намір Туреччини розселити сирійських біженців вздовж кордону Сирії. Вона зауважила, що так звана “зона безпеки” на північному сході Сирії, яку прагне створити Туреччина, не відповідатиме міжнародним критеріям, що є необхідними для повернення біженців за правилами Агентства ООН у справах біженців.

Вона наголосила на тому, що зусилля ЄС спрямовані на те, щоб допомогти народу Сирії побудувати єдину, суверенну, демократичну державу, де будуть поважатися права всіх народів.

Як повідомлялося, на півночі Сирії розпочалася військова операція Збройних сил Туреччини “Мирна весна”. За словами президента Ердогана, операція має нейтралізувати терористичні загрози проти Туреччини.

Джерело Укрінформ
дата 10.10.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV