“Енергоатом” і американська компанія підписали контракт на постачання ядерного палива

uatv
30.09.2020
Фото ОП

Американська компанія Westinghouse та український “Енергоатом” підписали новий контракт про постачання в Україну палива для реакторів типу ВВЕР-440.

Про це інформує пресслужба ОП.

Підписання відбулося у присутності президента Володимира Зеленського, після його зустрічі з виконавчим директором Westinghouse Патріком Фрагманом.

Крім того, сторони підписали Протокол про наміри з розвитку співробітництва між компанією-постачальником та відокремленим підрозділом “Енергоатому” – “Атоменергомаш”.

Документ передбачає виготовлення “Атоменергомашем” компонентів палива Westinghouse з ринком збуту за межами України, збільшення номенклатури компонентів палива, які можуть виготовлятися нашою компанією. Також передбачається виробництво обладнання для інспекції палива ВВЕР-1000 та/або ВВЕР-440.

За новим контрактом, Україна стане однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440.

Володимир Зеленський наголосив, що цей договір є стратегічним для нашої держави.

У свою чергу Патрік Фрагман відзначив, що присутністю глави держави Україна надає новий імпульс розвитку атомної енергетики. А тому компанія рада допомагати в питаннях енергетичної безпеки, а також просувати послуги та продукцію України за кордоном.

Зі свого боку тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін наголосила, що енергетична диверсифікація має бути основою енергетичної безпеки України, а сьогоднішня угода стане вигідною для обох держав.

Раніше Володимир Зеленський доручив розробити Стратегію розвитку атомної енергетики України.

Читайте також: Запорізька АЕС: як розвивається найпотужніша в Європі атомна станція (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата30.09.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×